Blisko 250 młodych adeptów badmintona wzięło udział w II Ogólnopolskim Badmintonowym Turnieju Dla Dzieci i Młodzieży Warszawa 2021. Było to drugie wielkie wydarzenie badmintonowe w poprzedni weekend, bo dzień wcześniej, czyli 6 listopada, jeszcze większa grupa dzieci, dorosłych oraz seniorów zagrała w 15-godzinnym Badmintonowym Maratonie Warszawa 2021.  

– To był hit badmintonowego kalendarza tego roku, a liczba  młodych zawodniczek i zawodników przerosła najśmielsze oczekiwania miłośników badmintona – mówi Patryk Tyryłło, prezes Fundacji Aktywni Dla Polski, organizator zawodów.

Dla młodych zawodników przygotowano całą masę atrakcji, m.in. każdy z uczestników miał szansę odbić kilka lotek ze Stevenem Butlerem, trenerem polskiej kadry narodowej, czy paraolimpijczykiem Bartłomiejem Mrozem, który popisywał się swoimi umiejętnościami i udowadniał, że można sobie doskonale radzić z niepełnosprawnościami.

– Przygotowaliśmy także razem z firmą Ferrero strefę Kinder Joy of Moving, gdzie czas spędzały nie tylko dzieci, ale także dorośli. Każdy, oprócz sportowych emocji, mógł zabrać do domu całe naręcze sportowych upominków. Przez kilka ostatnich dni odbieramy dziesiątki telefonów z podziękowaniami i gratulacjami od uczestników – dodaje Tyryłło. – Cieszymy się, że kolejna edycja naszej imprezy okazała się wielkim sukcesem, który pieczętowały uśmiechy dzieci i zadowolenie ich rodziców. Dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki możemy bardzo efektywnie a przy tym jak widać efektownie realizować nasz program powrotu polskich dzieci i młodzieży do sportu w dobie COVID-19 – mówi.

Najlepsi zawodnicy, oprócz pucharów i medali, otrzymali vouchery na sprzęt firmy YONEX. Organizatorzy, po tegorocznym sukcesie imprezy, już zapowiadają kolejną edycję w przyszłym roku. Szczegółowe wyniki turnieju dostępne są na stronie www.aktywnidlapolski.pl.

WYNIKI W DANYCH KATEGORIACH:

Gra podwójna 2004-2007

1 Julia DEC + Szymon TURSKI /Żyj Aktywnie Kraków/Ostojów
2 Kajetan MROSZCZYK + Mikołaj MROSZCZYK /Milenium
3 Oliwia OBARA + Zuzanna TURSKA /Ostojów

dziewczęta 2006-2007

1 Julia DEC Żyj Aktywnie Kraków
2 Kinga WÓJCIK –
3 Karolina GAŁKA

Chłopcy 2006-2007

1 Mikołaj MROSZCZYK Milenium
2 Antoni GETKA UKS Dwójka Wesoła
3 Szymon WALECKI Milenium

Dziewczęta 2008-2009

1 Oliwia OBARA Ostojów
2 Alicja DĄBKOWSKA Milenium
3 Zuzanna RĘBACZ KS Hubertus Zalesie Górne

chłopcy 2008-2009

1 Kajetan MROSZCZYK Milenium
2 Mateusz PRYCEL UKS 80
3 Dang Dawid PHUNG MINH

dziewczęta 2010-2011

1 Zuzanna TURSKA Ostojów
2 Patrycja DEC Żyj Aktywnie Kraków
3 Julia ŁUKASZEWSKA Szkoła Podstawowa w Sarbicach

chłopcy 2010-2011

1 Jakub CHRZĄSZCZ /Ostojów
2 AdamCZARNECKI /Spektrum Sportu
3 Feliks GETKA /Milenium

Dziewczęta i chłopcy 2012-2015

1 Aleksander TURSKI /Ostojów
2 Gabriela OSTROWSKA /Szkoła Podstawowa w Sarbicach
3 Zuzanna MISIAK /Szkoła Podstawowa w Sarbicach

Galeria Wydarzenia