Młodzi piłkarze Gola Brodnica byli zdecydowanie najlepsi podczas kolejnego turnieju eliminacyjnego cyklu „O Puchar Niepodległości”, który odbył się w Chełmży. W finale brodnicka drużyna pokonała zespół Młodych Talentów Toruń.

To już czwarty z turniejów „O Puchar Niepodległości” – w pierwszym w Golubiu-Dobrzyniu triumfowała Olimpia Wtelno, w drugim, który odbył się w Chełmnie, najlepsza była Wda Świecie, a w kolejnym w Grudziądzu – Gol Chełmża. Przypomnijmy, że zwycięzcy turniejów, oprócz nagród, otrzymują także prawo gry w turnieju finałowym całego cyklu.

Brodnicka drużyna przeszła przez turniej w Chełmży jak burza – w półfinale rozbiła Chełminiankę Chełmno 12:0, a w finale przeciwko Młodym Talentom Toruń zwyciężyła 7:0. W starciu o trzecie miejsce Zdrój OSiR Ciechocinek pokonał 4:2 Chełminiankę.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że kolejny turniej stał na wysokim poziomie. Wielkie brawa dla młodych graczy Gola Brodnica, którzy prezentowali najlepszy poziom i zasłużenie zwyciężyli – mówi Patryk Tyryłło, prezes Fundacji Aktywni dla Polski, która jest organizatorem cyklu. Królem strzelców turnieju w Chełmży został Oliwier Wrzesiński (Gol II Brodnica), a najlepszym bramkarzem uznano Filipa Lewandowskiego (Zdrój OSiR Ciechocinek).

W rozgrywkach biorą udział chłopcy z rocznika 2012 i młodsi oraz dziewczynki z rocznika 2011 i młodsze. Kolejne turnieje eliminacyjne zaplanowano w Białych Błotach i Aleksandrowie Kujawskim.

Warto dodać, że w trakcie turniejów „O Puchar Niepodległości” promowana jest pamięć o regionalnych polskich bohaterach, a w przerwach między meczami i rywalizacją na boisku można wziąć udział w Sportowych Piknikach Wolności. Wszyscy zawodnicy i trenerzy otrzymują atrakcyjne upominki, a trzy pierwsze zespoły w każdym z turniejów puchary i vouchery na zakup sprzętu sportowego sporej wartości. Gośćmi specjalnym oraz animatorami turniejów są najpopularniejszy w Polsce piłkarski freestylowiec i Tik-Toker Luki Poland oraz youtuber Kacper Misztal – QESEK, którzy prezentują masę swoich niezwykłych sztuczek.

Udział w turniejach jest bezpłatny, a na wszystkich czekają atrakcyjne nagrody. Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.