Ponad pięciuset zawodników, ponad doba rywalizacji, ponad sześćset rozegranych meczów! Ostatni weekend polscy badmintoniści zapamiętają na wiele lat, a wszystko dzięki dwóm niezwykłym turniejom – 6 listopada odbył się rekordowy, 15-godzinny Badmintonowy Maraton Warszawa 2021, a dzień później młodzi zawodnicy rywalizowali w II Ogólnopolski Badmintonowym Turnieju Dla Dzieci i Młodzieży Warszawa 2021.

Badmintonowy Maraton, organizowany przez Fundację Aktywni dla Polski, odbył się już po raz drugi. Turniej w Józefosławiu pod Warszawą cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Liczba uczestników oraz widzów przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. W rywalizacji wzięło udział niemal 400 miłośników badmintona.  Klub LAVO przez cały czas trwania zabawy pękał w szwach, a choć zmagania miały trwać do 21, nikomu nie przeszkadzał fakt, że przeciągnęły się prawie do północy. Zacięta walka o zwycięstwo nie była tego dnia jedyną atrakcją. Zainteresowani mogli wziąć udział w badmintonowych warsztatach oraz przyjrzeć się grom pokazowym najlepszych polskich specjalistów w tej dyscyplinie sportu.

Wśród gwiazd maratonu znajdował się Bartłomiej Mróz, paraolimpijczyk z Tokio. – Była to ogromna impreza, która cieszyła się zainteresowaniem nie tylko tych najmłodszych pasjonatów badmintona, ale też tych najstarszych – opowiedział o swoich wrażeniach. – Były tam całe rodziny, można było zobaczyć dziadków z wnukami. Na tym evencie osoby niepełnoprawne też miały swoją dużą część. Klub LAVO to duży obiekt, ma duże możliwości, jeśli chodzi o liczbę kortów. Wszyscy mają tu blisko, to dogodne miejsce, bardzo przyjazne sporym imprezom – uważa Mróz.

– Kolejna edycja naszej flagowej imprezy za nami, a my jesteśmy bogatsi o nowe wspaniałe doświadczenia – powiedział Patryk Tyryłło prezes Fundacji Aktywni dla Polski, który zapowiada rozszerzenie projektu w przyszłym roku. – Rekordowa liczba graczy oraz ich doskonałe recenzje turnieju pokazały nam, że impreza była bardzo oczekiwana przez fanów badmintona w Polsce, a czas pandemii oraz związanych z tym obostrzeń spowodował duże zapotrzebowanie na rywalizację sportową wśród amatorów – dodał.

Na najmłodszych uczestników turnieju oraz przedstawicieli licznie zgromadzonej publiczności czekały animacje i atrakcje w strefie Kinder JOY of Mooving zorganizowanej przez firmę Ferrero. Uczestnicy oraz trenerzy chwalili imprezę przede wszystkim za wysoki poziom oraz bardzo dobrą organizację. Partnerem drugiej edycji Badmintonowego Maratonu Warszawa 2021 była firma YONEX, znana z produkcji sprzętu do uprawiania dyscypliny. Wydarzenie, które zorganizowano z dużym rozmachem, nie miałoby takiej formy, gdyby nie środki z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W turnieju nie było przegranych. Wszyscy uczestnicy mogli liczyć na wspaniałą zabawę, ale nie tylko. Każdy zawodnik otrzymał pakiet startowy ze sportowymi upominkami, a także pamiątkowy medal. Zwycięzcom przyznano puchary oraz vouchery na zakup sprzętu firmy YONEX – rozdane zostały w ośmiu kategoriach gier singlowych i deblowych, a także czterech rodzinnych. Szczegółowe wyniki imprezy dostępne są na stronie www.aktywnidlapolski.pl.