TENISOWY DZIEŃ DZIECKA Z FUNDACJĄ AKTYWNI DLA POLSKI

Obiekt tenisowy WSG Yankee mieszczący się w Jankach k. Warszawy już po raz drugi gościł Ogólnopolski Tenisowy Dzień Dziecka.

Po ubiegłorocznym sukcesie, Fundacja Aktywni Dla Polski, postanowiła kolejny raz wyjść naprzeciw oczekiwaniom i zorganizowała imprezę całkowicie bezpłatną dla wszystkich uczestników. Piknik rodzinny z animacjami sportowymi, konsultacje z dietetykiem, treningi pod okiem tenisowych ekspertów i w końcu turniej tenisowy dla chętnych uczestników – to wszystko przygotowane było z myślą o propagowaniu aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz zachęta do wypróbowania nowych dyscyplin sportowych. Tradycyjnie już słoneczna aura pozwalała bawić się dzieciom już od 4 roku życia.

Najmłodsi uczestnicy naszej imprezy zostali zaproszeni do współpracującego z Fundacją, Żłobka i Przedszkola „Łowcy Przygód”, gdzie wykwalifikowana kadra wychowawców przeprowadziła zajęcia z „Jogi dla najmłodszych”. Nie brakowało też sali ruchowej, która w swoim wyposażeniu miała miękkie maty do ćwiczeń, piankowe i gumowe klocki do integracji sensorycznej oraz niezastąpione animatorki.

Pani Katarzyna Kozak, właściciel Żłobka i Przedszkola Łowcy Przygód – „to już drugi raz wspieramy Ogólnopolski Tenisowy Dzień Dziecka i widać zwiększone zainteresowanie nawet wśród najmłodszych uczestników. Nasz ośrodek dba o rozwój psychofizyczny naszych podopiecznych i to też jest świetna okazja, aby dotrzeć do jeszcze szerszej grupy rodziców, by uświadamiać jak ważne jest dbanie o aktywność fizyczną od najmłodszych lat”.

Wszyscy uczestnicy kategorii wiekowej do lat 6 mieli przygotowany program specjalny. Oprócz mini turnieju tenisowego, w Strefie Animacji Sportowych Organizatorzy przygotowali niezliczoną ilość zadań sportowych powiązanych z wieloma dyscyplinami sportowymi i zadaniami takimi jak: badminton, piłka nożna, rzut do celu, biegi z przeszkodami oraz tenis. Oczywiście, nikt nie mógł wyjść z pustymi rękami. Każde zadanie to nagroda rzeczowa! Wszyscy uczestnicy zostali wynagrodzeni za aktywność, zaangażowanie pamiątkowymi medalami oraz nagrodami od Partnerów Fundacji – firmy Yonex, zaś zwycięzcy turnieju tenisowego otrzymali pamiątkowe puchary.
Dyrektor turnieju, Paweł Marciszewski: „W tym roku byliśmy przekonani, że frekwencja na naszym turnieju będzie wysoka i się nie pomyliliśmy. Cieszymy się z tego powodu, ponieważ jest to dowód na to, że takie wydarzenia jak Ogólnopolski Tenisowy Dzień Dziecka są potrzebne, a my dokładamy wszelkich starań, by wszyscy uczestnicy w tym dniu mieli uśmiechy od ucha do ucha i dobrze się z nami bawili. Warto zaznaczyć, że całe wydarzenie jest bezpłatne i na każdego uczestnika czekał również ciepły posiłek. Po kolejnym sukcesie, zabieramy się do jeszcze większej pracy, by za rok móc zaskoczyć nowymi atrakcjami dla naszych młodych adeptów”.

Kategoria do lat 8 to już rozgrywki zgodne z zasadami i wytycznymi Polskiego Związku Tenisowego dla kategorii czerwonej. Mecze odbywały się na skróconym korcie przez specjalne niższe siatki oraz miękkimi piłkami dopasowanymi do wieku uczestników. Nad sprawnym przebiegiem gier czuwali sędziowie na każdym z kortów. II Ogólnopolski Tenisowy Dzień Dziecka rozgrywany był jeszcze w kategoriach (wśród chłopców i dziewczynek): do lat 10, do lat 12 oraz do lat 14. Mecze rozgrywane były zgodnie z duchem Fair Play, co więcej można było również zaobserwować nowe przyjaźnie wśród uczestników wydarzenia. Wszyscy zawodnicy, którzy zajęli miejsca na podium otrzymali okazałe puchary oraz nagrody rzeczowe.

Podobnie jak w ubiegłym roku Organizatorzy zadbali również o aspekty edukacyjne.
Każdy uczestnik oraz ich opiekunowie mogli skorzystać z porad dietetyka, otrzymując przykładowe zalecenia żywieniowe oraz diety dla dzieci nieuprawiających sport.
Dla spragnionych nauki oraz poznania tajników gry w tenisa, do dyspozycji był trener miejscowej Akademii, który zachęcał początkujących do rozpoczęcia nauki gry, jak i przeprowadzał przykładowe treningi tenisa na wszystkich poziomach zaawansowania.

Wspaniale było gościć naszych przyjaciół z Fundacji Widzimy Inaczej. Osoby niewidome oraz słabowidzące pokazali wszystkim uczestnikom w jaki sposób można grać w tenisa, udowadniając, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Prezes Fundacji Robert Zarzecki – „Po raz drugi pokazujemy uczestnikom, że wszystkie granice są do pokonania. Dla podopiecznych naszej Fundacji to wielka szansa na zaprezentowanie umiejętności, które nabywamy podczas regularnych treningów. Cieszymy się, że Blind Tennis dociera do co raz szerszej grupy ludzi. Serdecznie dziękujemy Organizatorom, że pamiętają o nas i dbają o rozwój fizyczny najmłodszych”. Warto wspomnieć, że Fundacja Aktywni Dla Polski przekazała sprzęt tenisowy, który pozostanie do dyspozycji dzieci z Fundacji Widzimy Inaczej.

Atrakcje przygotowane podczas II Ogólnopolskiego Tenisowego Dnia Dziecka z pewnością docenił każdy uczestnik wydarzenia.
Piotr Kopeć, wiceprezes zarządu Fundacji Aktywni dla Polski podsumowując całe wydarzenie powiedział: „ Naszym celem jest dotrzeć do jak najszerszej liczby dzieci zachęcając do aktywności fizycznej. Podczas wydarzenia staramy się dbać o każdy detal, czym pokazujemy chociażby liczbą kadry obsługującej wydarzenie. Blisko 150 uczestników w jeden dzień. Napawa nas dumą fakt, że uczestnicy wydarzenia z uznaniem oceniają naszą organizację i co ważne wracają na nasze imprezy. Naszą misją jest również przekazanie wartości, zaszczepienie sportowego ducha oraz nabywanie odpowiednich wzorców sportowych czy żywieniowych.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas we wspaniałej atmosferze, a wolontariuszom za pomoc w organizacji całego wydarzenia.
Jesteśmy przekonani, że zobaczymy się w przyszłym roku !

Film z II Ogólnopolskiego Tenisowego Dnia Dziecka 2022