III Wielobranżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski w Tenisie

W dniach 27 -28 sierpnia Fundacja Aktywni Dla Polski przeprowadziła trzecią już edycje Wielobranżowych Drużynowych Mistrzostw Polski w Tenisie. Imprezie towarzyszyła znakomita frekwencja, a zawody zostały rozegrane na 16 kortach aż w 6 kategoriach turniejowych. Dodatkowo każdego dnia organizatorzy zorganizowali dla zawodników, który odpadli we wczesnej fazie rywalizacji z turnieju głównego, turniej „drugiej szansy” w grach podwójnych. Zawody obfitowały w doskonałe zagrania i stały na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Turniejowi towarzyszyło szereg dodatkowych atrakcji. Uczestnicy mogli brać udział w darmowych szkoleniach pod okiem doświadczonych trenerów tenisa, skonsultować się z trenerem personalnym i dietetykiem czy skorzystać z pomocy fizjoterapeuty. W trakcie eventu została zaprezentowana przygotowana specjalnie na tą imprezę wystawa plakatów poświęcona polskim tenisistom z okresu drugiej wojny światowej. W sobotnich zmaganiach rozgrywana była podobnie jak w roku ubiegłym najliczniejsza kategoria drużyn dwuosobowych firmowych i branżowych, których w sumie do turnieju zgłosiło się ponad 40. Drugiego dnia turniej został rozgrany w dwóch kategoriach drużyn czteroosobowych: branżowych i firmowych a także w dwóch kategoriach drużyn w których obowiązkowo musiały występować Panie: drużyny mieszane i drużyny tylko kobiece. W tym dniu łącznie wystartowało 34 drużyny a całym turnieju przez dwa dni ponad 70. Turniej po raz drugi został rozgrany na wspaniałym obiekcie klubu „Warszawianka” w Warszawie, który jako jeden z nielicznych w Polsce może przyjąć tak dużą liczbę uczestników, którzy przez cały dzień mogą rywalizować w kilku kategoriach turniejowych jednocześnie na 16 kortach. Aby turniej choć amatorski został przeprowadzony na poziomie organizacyjnym, którego mogą pozazdrościć niektóre imprezy dla zawodowców, w jego sprawny przebieg zostało zaangażowane kilkunastu sędziów tenisowych, pracownicy biura zawodów, dodatkowa obsługa kortów, fizjoterapeuta, trener personalny, trenerzy tenisa i jeden z najlepszych w kraju sędziów głównych turnieju, który dodatkowo pełnił funkcję Dyrektora Turnieju. Organizatorów wspierali wolontariusze oraz przedstawiciele Polskiego Związku Tenisowego, który objął patronatem turniej.

Zawodnicy z najlepszych drużyn otrzymali okazałe puchary i nagrody od sponsorów a wszyscy uczestnicy pamiątkowe medale.

Niewątpliwie możemy uznać, że III Wielobranżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski w Tenisie osiągnęły duży sukces. Wspaniale było gościć tylu pasjonatów tenisa w jednym miejscu – na kortach stołecznej Warszawianki.

WYNIKI:

Branżowe dwuosobowe:

I miejsce: PRON

II miejsce: Przedsiębiorcy

2. Firmowe dwuosobowe:

I miejsce: Live well at Citi

II miejsce: Orange Gr. 1

3. Turniej Pocieszenia:

I miejsce: Menadżerowie

II miejsce: Play

Nagroda Fair Play:

Orange Infrastruktura

1. Drużyny 4 osobowe firmowe:

I miejsce: Prestige Court

II miejsce: Grupa 1 Orange

2. Drużyny 4 osobowe branżowe:

I miejsce: Bankowcy

II miejsce: Asian House 1

3. Drużyny mieszane:

I miejsce: Live well at Citi

II miejsce: FLA

4. Drużyny Kobiece:

I miejsce: Polkomtel

II miejsce: Orange

5. Turniej Pocieszenia:

I miejsce: Telebulls

II miejsce: Samorządowcy

Impreza została współfinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zapraszamy na relację zdjęciową i filmową z naszego wydarzenia licząc, że spotkamy się już za rok w jeszcze liczniejszym składzie!

Film z III Wielobranżowych Drużynowych Mistrzostw Polski w Tenisie