12 czerwca 2021 roku na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Chrzanowskiego 23 na warszawskiej Pradze odbył się Mini Track Cup 2021. Impreza była skierowana do dzieci w wieku od 5 do 12 lat.

Zawody dla dzieci i młodzieży Mini Track Cup 2021 r. adresowane były do osób uprawiających lekkoatletykę od kilku lat jak i stawiającej pierwsze kroki lekkoatletyczne indywidualnie jak i objętej szkoleniem w klubach lub stowarzyszeniach związanych z lekkoatletyką.

Zawody miały za zadanie zaktywizować i pobudzić do rywalizacji dzieci i młodzież uprawiającą lekkoatletykę regularnie jak również zachęcić do regularnych treningów tych, którzy dopiero szukają przygody z jakąś dyscypliną sportową.

Po przybyciu na stadion wszyscy uczestnicy zgłaszali się do biura zawodów aby odebrać numer startowy. Wraz z nim wszyscy otrzymywali pakiety żywieniowe przygotowane specjalnie na potrzeby naszych zawodów.

Zmagania dzieci rozpoczęły się zgodnie z harmonogramem o godzinie 12:30 od najmłodszych uczestników na dystansie 30 m (roczniki 2017 i 2018) aby zakończyć o godz. 15:30 biegiem na 800 m (roczniki 2006 i 2005). Zmagania dzieci odbyły się we wszystkich kategoriach a w sumie wystartowało ponad 250 uczestników.

Warto wspomnieć o tym, że podczas trwania zawodów wszyscy uczestnicy brali czynny udział w innych aktywnościach sportowych czyli strefie konkursów z nagrodami. Sztab animatorów oraz wolontariuszy przygotował wiele bezpiecznych i atrakcyjnych atrakcji, za udział w których nikt nie odszedł z pustymi rękami.

Inną atrakcją towarzyszącą zawodom była wystawa plakatów historycznych poświęcona znanym sportowcom z „dawnych lat”. Dzięki temu dzieci wraz z rodzicami mogli poznać historię ludzi, którzy mieli znaczący wpływ na rozwój sportu w naszym kraju.

Po zakończeniu biegu każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal a na zdobywców miejsc na podium czekały wielkie puchary.

Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego oraz Sportu udział dla wszystkich uczestników był bezpłatny.

 

 

 

Galeria Wydarzenia