Drużyna MUKS Bydgoszcz wygrała kolejny turniej eliminacyjny cyklu „O Puchar Niepodległości”, który odbył się w Białych Błotach koło Bydgoszczy. W finale MUKS pokonał Juventus Academy Bydgoszcz 3:0.

To już piąty z turniejów „O Puchar Niepodległości” – w pierwszym w Golubiu-Dobrzyniu triumfowała Olimpia Wtelno, w drugim, który odbył się w Chełmnie, najlepsza była Wda Świecie, w kolejnym w Grudziądzu wygrał Gol Chełmża, a w czwartym, w Chełmży – Gol Brodnica. Przypomnijmy, że zwycięzcy turniejów, oprócz nagród, otrzymują także prawo gry w turnieju finałowym całego cyklu, który odbędzie się 2 października w Golubiu-Dobrzyniu. Gośćmi specjalnymi finału będą byli reprezentanci Polski Radosław Majewski i Sławomir Peszko.

Drużyna MUKS, w której grał król strzelców turnieju Emil Dziuba, nie miała kłopotów z odniesieniem zwycięstwa, bo jeszcze pewniej niż finał wygrała półfinał. W nim MUKS pokonał bowiem UKS Tęczę Bydgoszcz 7:2. W drugim półfinale Juventus Academy wygrał ze Spójnią Białe Błota 2:0. Trzecie miejsce w turnieju zajął zespół UKS Tęcza po zwycięstwie ze Spójnią 3:2. Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Bartosz Małek (Juventus Academy Bydgoszcz), a ekipa Spójni Białe Błota otrzymała Puchar Fair Play.

W rozgrywkach „O Puchar Niepodległości”, organizowanych przez Fundację Aktywni dla Polski, biorą udział chłopcy z rocznika 2012 i młodsi oraz dziewczynki z rocznika 2011 i młodsze. Kolejny, już ostatni turniej eliminacyjny, odbędzie się w sobotę w Aleksandrowie Kujawskim.

Warto dodać, że w trakcie turniejów „O Puchar Niepodległości” promowana jest pamięć o regionalnych polskich bohaterach, a w przerwach między meczami i rywalizacją na boisku można wziąć udział w Sportowych Piknikach Wolności. Wszyscy zawodnicy i trenerzy otrzymują atrakcyjne upominki, a trzy pierwsze zespoły w każdym z turniejów puchary i vouchery na zakup sprzętu sportowego sporej wartości. Gośćmi specjalnym oraz animatorami turniejów są najpopularniejszy w Polsce piłkarski freestylowiec i Tik-Toker Luki Poland oraz youtuber Kacper Misztal – QESEK, którzy prezentują masę swoich niezwykłych sztuczek.

Udział w turniejach jest bezpłatny, a na wszystkich czekają atrakcyjne nagrody. Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.