– Jest mi niezmiernie miło, że mogę wam w bliskim mojemu sercu Opatowie wręczyć nagrody, a jeszcze milej widzieć na waszych twarzach uśmiech – mówiła do zawodników Anna Krupka, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki – honorowego patrona rozgrywek. – Cieszę się, że „Świętokrzyskie Orły” zapraszają do rywalizacji tak dużo drużyn i młodych osób, które aktywnie spędzają wolny czas. Pokrywa się to z prowadzoną przez nasze ministerstwo misją promocji aktywności. Gratuluję tym, którzy stanęli na podium, ale też wszystkim grającym w turnieju, bo sam udział jest niezmiernie istotny i służy rozwijaniu sportowych umiejętności. Jestem przekonana, że dzięki waszej pracy i uporowi w przyszłości będziecie osiągać wielkie, sportowe sukcesy. Życzę wytrwałości na tej drodze. Dziękuję fundacji „Aktywni dla Polski” za organizację turnieju.

 

Otwierający imprezę burmistrz Opatowa Grzegorz Gajewski nie krył radości z tego, że miasto po raz drugi wpisuje się na listę ośrodków organizujących zawody, które cieszą się taką popularnością wśród młodych piłkarzy. Na nich czekała fantastyczna zabawa – m.in. gra jeden na jednego z Qesekiem, czyli Kacprem Misztalem. Furorę zrobiły wspaniałe naturalne lody serwowane za darmo wszystkim uczestnikom, trenerom oraz kibicom, a także pyszna pizza – wszystko w ramach Sportowego Pikniku Wolności.

 

W Opatowie piłkarskie boje toczyła pełna obsada drużyn, w tym 3 z KSZO Galacticos, pod nazwami: Roma, Inter i Milan. Nie zabrakło zespołów z Opatowa, Stąporkowa, Kunowa, Staszowa i okolicznych miejscowości, jak Rytwiany, Klimontów czy Lipnik. Na starcie stanęła także szkolna reprezentacja PSP Nr 10 w Ostrowcu Świętokrzyskim. To dowód na to, że w „Świętokrzyskich Orłach” może startować każda drużyna gotowa do piłkarskiej rywalizacji.

 

Zwycięzcy turnieju z „Galaktycznego Interu” w ćwierćfinale musieli stoczyć bratobójcze starcie z „Galaktycznym Milanem”, odprawiając kolegów 3:1. W półfinale pokonali niezwykle groźny zespół szkółki piłkarskiej Champion Stąporków 3:2, a w ścisłym finale – dopiero w ostatniej akcji spotkania – zapewnili sobie wygraną, również 3:2, z Klimontowianką Klimontów. Po trzecie miejsce sięgnęła ekipa ze Stąporkowa, pokonując Stal Kunów 7:1 (ta z kolei odebrała Puchar Fair-Play). Zespoły z turniejowego podium odebrały vouchery o wartości 1000, 700 i 500 złotych, a każdy uczestnik zawodów otrzymał od Sekretarz Stanu Anny Krupki plecak na sportowy sprzęt.

 

Serca kibiców podbiła drużyna Klimontowianki. Miała w swych szeregach najskuteczniejszego strzelca Norberta Skurę (z 11 trafieniami), ale też Gabrysię Bekas. Imponowała swym zaawansowaniem technicznym, dryblingiem i szybkością, a jak się dowiedzieliśmy, już kilka klubów jest nią poważnie zainteresowane. Nic dziwnego, że została uznana najsympatyczniejszą zawodniczką opatowskich zawodów. Najlepszym bramkarzem organizatorzy i sędziowie wybrali Igora Matyję z KSZO Galacticos „Inter”.

 

„Świętokrzyskie Orły” powoli przenoszą się już do Ostrowca Świętokrzyskiego. Tam na głównej płycie stadionu KSZO rozegrany zostanie trzeci turniej tegorocznej edycji imprezy a jego organizator Fundacja Aktywni Dla Polski zapowiada kolejne niespodzianki dla jego uczestników. Zapraszamy już 25 czerwca.