Turnieje Piłki Nożnej o Puchar Niepodległości to cykl weekendowych rozgrywek piłkarskich, który miał miejsce na terenie województwa kujawsko – pomorskiego.

Młodzi adepci piłkarstwa rywalizowali przez cały wrzesień aby móc spotkać się na wielkim finale w Chemży 4 października 2020 roku.

Zwieńczenie rozgrywek było bardzo oficjalne, z wieloma atrakcjami, animacjami dla zawodników, znanymi gośćmi i fetą na zakończenie imprezy z koncertem na żywo!

Pomimo wielu współtowarzyszących atrakcji najważniejsze były zmagania sportowe!

Udział w finałowej potyczce wzięło 19 drużyn (ŻAK Zbiczno zasygnalizował w sobotę, że nie przyjedzie na turniej).
Drużyny zostały podzielone na 4 grupy po 5 drużyn (wyjątek grupa A, 4 drużyny). Do Ćwierćfinału awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. W ćwierćfinałach dwa mecze miały zdecydowanych faworytów, natomiast dwa pozostałe były bardziej zacięte. Zdecydowanie bardziej wyrównane było spotkanie UKS Płużnica – Legia Chełmża. O awansie Legii zadecydowały rzuty karne. W półfinałach zdecydowane zwycięstwo GKS Wikielec, który bez najmniejszych problemów ograł Mień Lipno 10:0. W drugim meczu pewne, ale po wyrównanym meczu, zwycięstwo AP Młody Lubień 3:1 z Legią Chełmża.

W meczu o III miejsce zawodnicy z Chełmży  uratowali twarz i wygrali z Mienią Lipno 3:1.

W finale kolejny tego dnia koncert dała drużyna GKS Wikielec, która o klasę przewyższała pozostałe drużyny. Mecz z AP Młody Lubień zakończył się wynikiem 8:0, a po końcowy triumf drużynę prowadził Oliwier Szkamelski, który został zawodnikiem turnieju.

ĆWIERĆFINAŁY
Mień Lipno 7-1 Orkan Zławieś Wielka
UKS Płużnica 1:1 Legia Chełmża
Bach Brąchnowo 3-5 AP Młody Lubień
GKS Wikielec 7-0 UKS Trójka Rypin
PÓŁFINAŁY
Mień Lipno 0:10 GKS Wikielec
AP Młody Lubień 3:1 Legia Chełmża
o III miejsce
Mień Lipno 1-3 Legia Chełmża
Finał
GKS Wikielec 8:0 AP Młody Lubień

Po zakończonych sportowych zmaganiach był czas na koncert na żywo, uroczyste rozdanie nagród (medale dla wszystkich uczestników, puchary dla wygranych, statuetki fair play, vouchery na sprzęt sportowy dla drużyn na podium o wartości 500, 700 i 1000 PLN.

Dodatkowo wygrana drużyna jedzie na kilkudniowy wyjazd do Akademii Legii Warszawa!

Cykl imprez piłkarskich zakończony w Chełmży okazał się wspaniałym świętem sportowym z profesjonalną oprawą! Dziesiątki drużyn, setki uśmiechniętych zawodników i ich trenerów, rodziców dopingujących swoje pociechy i sztab ludzi ze strony organizacyjnej spowodowały, że event ten będzie wzorem dla kolejnych sportowych imprez organizowanych przez naszą fundację.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom udział, doping i wiarę, że przyszłe turnieje piłkarskie zaliczymy do co najmniej równie udanych!

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Aktywni dla Polski przy wsparciu Ministerstwa Sportu.

Galeria Wydarzenia