Kolejny raz młodzi piłkarze z Kujaw i Pomorza rywalizować będą w piłkarskich turniejach „O Puchar Niepodległości”. Podobnie, jak w poprzednim roku, także teraz młodzi zawodnicy rywalizować będą w sześciu turniejach eliminacyjnych, a później najlepsi spotkają się w wielkim finale.

Turniejom towarzyszyć będą Sportowe Pikniki Wolności, a w rozgrywkach mogą brać udział chłopcy z rocznika 2012 i młodsi oraz dziewczynki z rocznika 2011 i młodsze. Pierwsze turnieje odbędą się już w czerwcu – 4 w Gołubiu-Dobrzyniu, 12 w Chełmnie i 18 w Grudziądzu. Kolejne turnieje odbędą się już we wrześniu w Chełmży, Białych Błotach i Aleksandrowie Kujawskim.

– Z kolei jesienią odbędzie się finał, a w tej chwili o prawo do jego organizacji rywalizuje kilka miast. Chcemy, by, podobnie jak w poprzednich latach, turnieje miały szczególną oprawę, a dzieciaki czuły się znakomicie – mówi Patryk Tyryłło, prezes Fundacji „Aktywni dla Polski”, która jest organizatorem cyklu.

Wzorem ubiegłego roku każdy z turniejów będzie promował pamięć o regionalnych polskich bohaterach. Nad przebiegiem zawodów czuwać będą przedstawiciele Kujawsko Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, doświadczeni animatorzy, trenerzy, instruktorzy oraz sędziowie. Wszystko po to, aby dzieci w bezpieczny sposób mogły świetnie się bawić. W przerwach między meczami i rywalizacją na boisku w ramach dodatkowej aktywności będzie można wziąć udział w Sportowych Piknikach Wolności.

– Jak zwykle wszyscy zawodnicy oraz trenerzy dostaną atrakcyjne upominki, a trzy pierwsze zespoły w każdym z turniejów otrzymają puchary i vouchery na zakup sprzętu sportowego sporej wartości. W wielkim finale nagrody jeszcze wzrosną – zapowiada Tyryłło. Gośćmi specjalnym oraz animatorami turniejów będą najpopularniejszy w Polsce piłkarski freestylowiec i Tik-Toker Luki Poland oraz youtuber Kacper Misztal – QESEK, którzy zaprezentują masę swoich niezwykłych sztuczek.

Organizatorem turniejów „O Puchar Niepodległości” jest fundacja Aktywni dla Polski. Zapisy drużyn do turniejów i więcej informacji na stronie aktywnidlapolski.pl. Udział w turniejach jest bezpłatny, a projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.