PRAWDZIWE TENISOWE POŻEGNANIE LATA

Tenisowe pożegnanie lata to turniej i piknik tenisowy dla dzieci do lat 12 zorganizowany przez Fundację Aktywni dla Polski. Wydarzenie zostało przeprowadzone jednocześnie w dwóch miastach:  Łodzi i Wrocławiu. W sumie wzięła w nim udział ponad setka dzieci w sześciu kategoriach wiekowych od najmłodszych 5 – 6  latków po 11 – 12 latków  w kategorii najstarszej.  Dzieci oprócz udziału w  turnieju i rywalizacji  mogły skorzystać z  licznych atrakcji towarzyszących. Były konkursy i animacje tenisowe. Była możliwość treningu  ze znanym tenisistą lub tenisistką. W Łodzi był to Kamil Majchrzak,  Aleksander Orlikowski i  Szymon Kielan.  We Wrocławiu  natomiast finalistka juniorskiego Australian Open zawsze uśmiechnięta Weronika Baszak.  Turnieje zostały rozegrane po zakończeniu „Talentiady” przeprowadzanej w ramach Narodowego Dnia Tenisa i stały się wspaniałym zwieńczeniem tenisowego święta dla dzieci jakim jest Narodowy Dzień Tenisa organizowany przez Polski Związek Tenisowy a który honorowym patronatem objęła Minister Sportu  Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Tenisowe Podżeganie lata odbyło się dzięki  wsparciu finansowemu Ministerstwa Sportu i pod patronatem PZT, z którym to związkiem Fundacja współpracuje przy organizacji wielu swoich imprez.

Olimpijski Club Tennis and Sports we Wrocławiu przywitał uczestników tenisowego pożegnania lata piękną słoneczną pogodą żeby pożegnać ulewnym deszczem i jesienną burzą. Podobnie pogoda potraktowała zawodników w Łodzi. Dzięki możliwości gry na kortach krytych  nie przeszkodziło to organizatorom Fundacji Aktywni dla Polski rozegrać wszystkie  zaplanowane kategorie. W Łodzi i Wrocławiu  spośród uczestników turnieju były wyszukiwane  „młode talenty”, które otrzymały Vouchery na dodatkowe darmowe treningi z trenerem żeby mogły jeszcze lepiej rozwijać swoje sportowe umiejętności. Dzieci otrzymały przygotowane przez dietetyka sportowego specjalnie na Tenisowe Pożegnanie Lata foldery o zdrowym odżywianiu się „młodych tenisistów” oraz atrakcyjne gadżety od firmy Yonex w tym rakiety dziecięce.  Wszyscy uczestnicy turnieju niezależnie od zajętego miejsca wrócili  do domu z pięknymi medalami okolicznościowymi, wyróżniający się koleżeńską postawa na korcie z nagrodami Fair Play a zwycięzcy poszczególnych kategorii z pucharami.

Zdjęcia z Łodzi dostępne przez kilka dni pod linkiem:

https://wetransfer.com/downloads/a427456b7ff9fe78883360e01209fd5520200907181245/ccca4f99b184f47839740bb613c6e3f720200907181245/7480e4

Zdjęcia z Wrocławia dostępne przez kilka dni pod linkiem

https://we.tl/t-HwwVRXiw16

WYNIKI WROCŁAW:

 

Dzieci 6-8 lat

I miejsce – Aleksandra Jakubiak

II miejsce – Alicja Mańczak

III miejsce – Paweł Grzegorzak

 

Chłopcy 8-10 lat

I miejsce – Tymon Piątek

II miejsce – Szymon Drożdż

III miejsce – Mikołaj Wichowski

 

Dziewczynki  8-10 lat

I miejsce – Oliwia Zabłocka

II miejsce – Gabrysia Stankiewicz

III miejsce – Julia Dębicka

 

Chłopcy  11 – 12 lat

I miejsce – Mikołaj Kwaśnica

II miejsce – Szymon Ciemny

III miejsce – Łukasz Maciaszek

 

Dziewczynki   11 – 12 lat

I miejsce – Natalia Zabłocka

II miejsce – Julia Gaweł

III miejsce – Julia Grzegorzak

WYNIKI ŁÓDŹ:

 

Dzieci do 6 lat

I miejsce – Antoni Grudzień

II miejsce – Karol Wieczorkiewicz

III miejsce – Jan Olejarz

 

Dzieci 6-8 lat

I miejsce – Aleksander Kuś

II miejsce – Natasza Wojszczyk

III miejsce – Ksawery Szczerbowski

 

Chłopcy 8-10 lat

I miejsce – Wiktor Szczerbowski

II miejsce – Jan Kleszczowski

III miejsce – Jerzy Stołowski

 

Dziewczynki  8-10 lat

I miejsce – Hanna Leśniak

II miejsce – Lena Stołowska

III miejsce – Ada Owczarek

 

Chłopcy  11 – 12 lat

I miejsce – Stanisław Waga

II miejsce – Jan Maciejewski

III miejsce – Arek Noremberg

 

Dziewczynki   11 – 12 lat

I miejsce – Nela Matysiak

II miejsce – Pola Hunger

III miejsce – Hania Leśniak

Galeria Wydarzenia