Sportowe Pikniki Wolności to cykl atrakcji towarzyszących niektórym turniejom „O Puchar Niepodległości” w województwie kujawsko-pomorskim oraz „Świętokrzyskie Orły – otwarte mistrzostwa piłki nożnej o Puchar Wolnej Polski”

– Ich główną ideą jest uatrakcyjnienie naszych imprez dla osób nie biorących udziału w toczących się rozgrywkach. Uczestnicy, którzy mają przerwę miedzy swoimi meczami mogą skorzystać z atrakcji przygotowanych specjalnie pod daną dyscyplinę sportową” – mówi Patryk Tyryłło, prezes Fundacji Aktywni dla Polski, która jest organizatorem turniejów i towarzyszących im pikników.

Do tej pory odbyły się trzy pikniki – w Opatowie, Staszowie i Białych Błotach. W sobotę impreza odbędzie się w Sandomierzu, a dzień później w Starachowicach. Dwa ostatnie odbędą się 2 października – w Skrwilnie i Kielcach.

Atrakcje to nie tylko rekwizyty ale też ludzie! Największym zainteresowaniem cieszyła się możliwość spotkania z najbardziej znanym piłkarskim tiktokerem. Łukasz Chwieduk to także finalista XII edycji „Mam talent”. Fani nie opuszczali go nawet na krok, aby nie przegapić żadnego z prezentowanych przez niego trików. Była również okazja do krótkiej rozmowy czy pamiątkowego zdjęcia.

Podczas każdego ze Sportowych Pikników Wolności dla uczestników przygotowano catering. – Dajemy sportowe atrakcji, ale jesteśmy też zawsze przygotowani na poczęstunek dla wszystkich uczestników w formie zimnych przekąsek czy pakietów żywieniowych z pożywnymi kanapkami i napojami. Pikniki okazały się strzałem w dziesiątkę co potwierdzili uczestnicy, trenerzy, rodzice i współorganizatorzy naszych turniejów – dodaje Tyryłło.

Organizację Sportowych Pikników Wolności wsparło Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.