20 czerwca 2021 roku obrył się w Białymstoku już po raz drugi „Turniej Żubra” czyli Ogólnopolskie Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Piłce Nożnej Dzieci do lat 12.
W tym roku gospodarzem turnieju był obiekt MOSP Białystok przy ulicy Świętokrzyskiej dzięki temu mogliśmy rozegrać nasze zawody na naturalniej murawie.

Przy pięknej, słonecznej pogodzie do biura zawodów zgłosił się komplet, wcześniej zgłoszonych drużyn. Na naszej liście startowej znalazły się drużyny chłopięce z województwa podlaskiego jak też warmińsko-mazurskiego, dziewczęca oraz dwie drużyny ze szkoły specjalnej. Po raz kolejny „Turniej Żubra” okazał się wspaniałą szansą na wyrównywanie szans i łamanie barier poprzez sport.

Rozpoczęliśmy turniej ok. godz. 9:00 fazą grupową w czterech grupach. Mecze trwały po 15 minut. W przerwach między meczami zawodnicy jak też rodzice mogli brać udział w towarzyszącym naszemu turniejowi – Pikniku Rodzinnym. Dmuchane atrakcje – mega piłkarzyki, pomiar prędkości strzałów, wyłanianie mistrza celności, zajęcia techniczne z profesjonalnym trenerem były oblegane przez cały czar trwania „Turnieju Żubra”. Dodatkowym atutem był punkt, w którym młodzi adepci piłkarscy mogli zasięgnąć porad personalnego trenera na temat metod treningu, rozwoju fizycznego jak też diety dostosowanej do każdego wieku naszych uczestników.

Nie zapomnieliśmy też o akcencie edukacyjnym – podczas trwania turnieju wszyscy uczestnicy mieli okazję zapoznać się z postaciami historycznymi zarówno tymi lokalnymi jak też i znanymi w całym kraju. Dzięki temu nasi młodzi piłkarze poznali ich historię oraz wpływ na losy Polski.

Nasza fundacja przygotowała dla wszystkich uczestników pakiety żywieniowe, które sukcesywnie były odbierane przez trenerów i wszystkich uczestników. Aby wysokie temperatury nie dawały się za bardzo we znaki przygotowaliśmy dodatkowo zimną lemoniadę dla młodzieży oraz dodatkowy zapas wody.

Po fazie grupowej zostały wyłonione pary do rundy finałowej, w której obowiązywał już system pucharowy. Rozgrywki po raz kolejny potwierdziły, że poziom gry naszej młodzieży stoi na bardzo wysokim poziomie a osiągnięcia tych drużyn na arenie krajowej oraz międzynarodowej nie są przypadkiem.

Finalnie na podium drugiej edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Województwa Podlaskiego w Piłce Nożnej Dzieci do lat 12 stanęły drużyny:

  1. MOSP 2
  2. MOSP 1
  3. Dzikie Koty – drużyna żeńska!

Oprócz wygranych drużyn prowadziliśmy również klasyfikację najlepszego strzelca turnieju. Okazał się nim Kamil Boroda w drużyny MOSP 2 z wyśmienitym wynikiem, którego nie powstydziłby się sam Robert Lewandowski – 14 zdobytych bramek!

Miano złotej rękawicy powędrowało do drużyny żeńskiej do najlepszej bramkarki turnieju – Dominiki Gontar.

Nie zapomnieliśmy również o nagrodach Fair Play – tutaj przypadły one Martynie Jabłrzykowskiej oraz Gniewoszowi Sztabińskiemu.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, mnóstwo sportowych upominków a trzy najlepsze zespoły wróciły do domów z pucharami upamiętniającymi wygraną w drugiej edycji „Turnieju Żubra”.

Kolejna wizyta na podlaskiej ziemi udowodniła nam, że warto jest inwestować czas, siły i wsparcie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego oraz Sportu aby umożliwić zmagania młodych piłkarzy. Hart ducha, chęć walki przy jednoczesnym poszanowaniu wszelkich zasad Fair Play jak też rywalizacja ze szkoły specjalnej pokazały nam, że trzeba podejmować takie inicjatywy dla rozwoju naszej młodzieży.

Druga edycja „Turnieju Żubra” przeszła do historii ale jesteśmy pewni, że Białystok będzie gospodarzem kolejnej edycji naszej imprezy.

Zapraszamy do wideorelacji przygotowanej przez Qesek:

Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego oraz Sportu udział dla wszystkich uczestników był bezpłatny.

Galeria Wydarzenia