W niedzielę 15 listopada 2020 roku odbyły się w Białymstoku Ogólnopolskie Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Piłce Nożnej dzieci do lat 12 nazwane „Turniejem Żubra”!

Na stadion miejski przy ulicy Słonecznej stawił się komplet drużyn – 20 zespołów mających na celu dobrą zabawę i walkę o cenne nagrody.

O godzinie 9:15 rozpoczęły się pierwsze mecze w fazie grupowej. Z każdej z 4 grup do ćwierćfinałów awansowały po 2 drużyny.

Zacięte mecze od samego początku pokazały, że młodzież z Podlasia reprezentuje wysoki poziom wyszkolenia piłkarskiego a ich trenerzy gorąco dopingowali swoje drużyny. Walka w każdej z grup była bardzo zacięta a sytuacja z meczu na mecz zmieniała się diametralnie.

Podczas rozgrywek fazy grupowej drużyny, które nie grały miały możliwość spróbowania swoich sił w konkursach na celność oraz sprawdzenie prędkości uderzeń! Całość koordynował znany wśród uczestników turnieju Youtuber piłkarski – Qesek!

W ćwierćfinałach znalazło się 8 drużyn. Wyniki meczy pokazały, które z nich mają ochotę powalczyć o najwyższe miejsca na podium. Swoje mecze wygrały zespoły Junior Białystok 2009, AP Talent Białystok I, MOSP Białystok 2008 oraz AP Talent II i to one stoczyły starcie o miejsca na podium.

W półfinałach swoje mecze wygrały AP Talent I oraz MOSP Białystok 2008.

Ostatnią fazą Turnieju Żubra było rozegranie tzw. małego finału czyli meczu o 3. miejsce oraz wielkiego finału!

Po zaciętej walce w obu meczach zwycięzców musiały wyłonić rzuty karne. W meczu o 3. miejsce po regulaminowym czasie gry było 1:1 i zawodnicy Juniora 2009 okazali się lepsi wygrywając 2:1 z AP Talent II.

Taka sama sytuacja powtórzyła się w wielkim finale gdzie po 15 minutach gry stan rywalizacji między MOSP 2008 a AP Talent I zakończył się wynikiem 2:2. Ta piłkarska ruletka wyłoniła pierwszego mistrza Turnieju Żubra – AP Talent Białystok I! Zawodnicy MOSP Białystok 2008 musieli zadowolić się drugim miejscem przegrywając w karnych 0:3.

Głównymi nagrodami dla drużyn na podium były Puchary oraz vouchery na sprzęt sportowy o wartości 500, 700 oraz 1000 PLN. Podczas uroczystego wręczenia nagród każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe medale, maskotki żubra i gadżety sponsorów.

Pomimo braku kibiców (wymogi sanitarne) nad Stadionie Miejskim w Białymstoku unosiła się atmosfera wspaniałej, sportowej rywalizacji oraz gra fair play.

Jedną z drużyn był zespół ze szkoły specjalnej przez co nasze zmagania uzyskały dodatkowy aspekt – niwelowanie granic i czerpanie radości ze wspólnej gry oraz wzajemnego poszanowania.

Ogólnopolskie Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Piłce Nożnej dzieci do lat 12 były ostatnim eventem organizowanym w 2020 roku.

Komplet drużyn i prawie 250 uczestników spowodowało, że było to święto piłkarskie, które na pewno wróci jeszcze do stolicy Podlasia.

Wszystkim zawodnikom oraz trenerom dziękujemy za uczestnictwo i do zobaczenia za rok!

Zobacz relację wideo z finałów przygotowaną przez naszego gościa Youtubera Qesek:

 

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Aktywni dla Polski przy wsparciu Ministerstwa Sportu.

Galeria Wydarzenia