Szesnaście zespołów zagra w „Finałowym Turnieju piłki nożnej o puchar Niepodległości edycja 2022”, który odbędzie się 2 października w Golubiu-Dobrzyniu. Do dwunastu zespołów, które awans wywalczyły w turniejach eliminacyjnych, zaproszono jeszcze cztery inne drużyny.

O zwycięstwo powalczą zatem Olimpia Wtelno, Piłkarz Golub-Dobrzyń, Wda Świecie, Tucholanka Tuchola, Gol Chełmża, JSS Toruń, Gol Brodnica, Młode Talenty Toruń, MUKS Bydgoszcz, Juventus Academy Bydgoszcz, Młoda Włocławianka Włocławek, Lider Włocławek, a także zespoły zaproszone – dziewczynki z UKS Tęczy Bydgoszcz oraz Sportis SFC Łochowo, Chełminianka Chełmno i GKS OSSA Biskupiec. Turniej finałowy odbędzie się na stadionie w Golubiu-Dobrzyniu.

Finałowy turniej zapowiada się bardzo interesująco, a już eliminacje pokazały, że młodzi zawodnicy mają nie tylko wielką ambicję, ale i naprawdę dobre umiejętności. Szesnaście zespołów, które rywalizować będą na boiskach w Golubiu-Dobrzyniu zapewni widzom dobre emocje. A ja cieszę się, że my możemy zapewnić te emocje dzieciom organizując tak ciekawe rozgrywki – mówi poseł Mariusz Kałużny, patron honorowy turniejów „O Puchar Niepodległości”.

Gośćmi specjalnymi finału będą byli reprezentanci Polski Radosław Majewski i Sławomir Peszko. – W tym roku odwiedziliśmy już razem ze Sławkiem kilka imprez dla dzieci i trzeba docenić ambicję młodych piłkarzy. Fajnie, że tak się garną do sportu, bo sport, a szczególnie piłka nożna, to naprawdę coś fantastycznego – mówi Majewski. Obaj byli reprezentanci Polski będą sędziować mecze o medale, a na początku imprezy przeprowadzą rozgrzewkę dla wszystkich uczestników.

W turniejach piłki nożnej o Puchar Niepodległości, organizowanych przez Fundację Aktywni dla Polski, biorą udział chłopcy z rocznika 2012 i młodsi oraz dziewczynki z rocznika 2011 i młodsze. W trakcie wszystkich turniejów promowana jest pamięć o regionalnych polskich bohaterach, a w przerwach między meczami i rywalizacją na boisku można wziąć udział w Sportowych Piknikach Wolności.

Wszyscy zawodnicy i trenerzy, również drużyn, które odpadły w eliminacjach, otrzymują atrakcyjne upominki, a trzy pierwsze zespoły w każdym z turniejów puchary i vouchery na zakup sprzętu sportowego sporej wartości. W finale nagrody oczywiście będą jeszcze bardziej okazałe. Zapewnimy też pyszne jedzenie oraz całą masę atrakcji – mówi Patryk Tyryłło, prezes Fundacji Aktywni dla Polski, która jest organizatorem turniejów.

Wśród atrakcji będzie m.in. możliwość zagrania jeden na jednego ze Sławomirem Peszko, czy Radosławem Majewskim, udział w konkursach i animacjach prowadzonych przez znanego piłkarskiego youtubera Qeska, a także występy muzyczne, z gwiazdą wieczoru, którą będzie znany polski rapper NOWATOR.

Udział w turniejach jest bezpłatny. Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.