Wda Świecie zwyciężyła w turnieju piłkarskim z cyklu „O Puchar Niepodległości” rozgrywanym w Chełmnie. Po raz kolejny młodzi piłkarze z Kujaw i Pomorza rywalizowali w w cyklu zmagań łączącym ducha sportowej rywalizacji z upamiętnianiem polskich bohaterów narodowych.

 

Przypomnijmy, że pierwszy turniej cyklu odbył się w Golubiu-Dobrzyniu. Rywalizowało w nim szesnaście zespołów. W wielkim finale Olimpia Wtelno pokonała Piłkarza Golub-Dobrzyń 5:1. W meczu o trzecie miejsce Goalmania Działdowo była lepsza od Sparty Brodnica (2:1). Tymczasem w drugich zawodach z serii najlepsi okazali się piłkarze Wdy Świecie, którzy wyprzedzili Tucholankę Tuchola i Sportis Łochowo.

 

– Wielki finał całego cyklu już jesienią – mówi prezes Fundacji „Aktywni dla Polski” Patryk Tyryłło. – O prawo jego organizacji walczy kilka miast. Dla nas najważniejsze jest, aby dzieciaki czuły się na naszych zawodach komfortowo, a oprawa robiła na nich wrażenie. Robimy wszystko, aby tak było i miały mnóstwo atrakcji. Jednocześnie nie zapominając o najważniejszych wartościach, które mogą być podkreślane poprzez rywalizację sportową – dodaje.

 

W rozgrywkach biorą udział chłopcy z rocznika 2012 i młodsi oraz dziewczynki z rocznika 2011 i młodsze. Kolejne turnieje zaplanowano w Grudziądzu, Chełmży, Białych Błotach i Aleksandrowie Kujawskim.

 

– Liczymy, że będzie w ich trakcie panowała równie doskonała atmosfera jak w Golubiu-Dobrzyniu czy Chełmnie – mówi prezes Patryk Tyryłło. – W czasie turnieju wątek sportowy przeplata się z historycznym. Jak przystało na zmagania o „Puchar Niepodległości” czczeni są polscy bohaterowie narodowi. To bardzo fajne połączenie radości ze sportu i szacunku do swojej Ojczyzny.

 

Organizatorem turniejów „O Puchar Niepodległości” jest fundacja Aktywni dla Polski. Udział w turniejach jest bezpłatny, a na wszystkich czekają atrakcyjne nagrody. Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

Turniej o Puchar Niepodległości w Chełmnie, wyniki:

∂ Klasyfikacja końcowa:

  1. Wda Świecie
  2. Tucholanka Tuchola
  3. Sportis Łochowo
  4. Krajna Sępólno Krajeńskie

 

d Półfinały:

Tucholanka Tuchola – Sportis Łochowo 1:0

Wda Świecie – Krajna Sępólno Krajeńskie 5:2

 

∂ O 3. miejsce:

Sportis Łochowo – Krajna Sępólno Krajeńskie 3:0

∂ O 1. miejsce:

Wda Świecie – Tucholanka Tuchola 4:4 rzuty karne 2:0

 

∂ Król strzelców: Mateusz Żurek (Wda Świecie) – 10 bramek

∂ Najlepszy bramkarz: Paweł Jasnoch (Tucholanka Tuchola).