Nasz cel został osiągnięty – 11 października  2020  Torwar stał się  sportową Stolicą polskiego badmintona amatorskiego! Dzięki Fundacji Aktywni Dla Polski oraz Ministerstwu Sportu ta największa arena sportowa Warszawy gościła jednego dnia dwie badmintonowe imprezy – „Ogólnopolski Badmintonowy Turniej dla Dzieci i Młodzieży o Puchar Dyrektora COS Torwar” oraz „Badmintonowy Maraton Yonex – 2020”.

Oba turnieje miały  zakrojoną na szeroką skale kampanie mediową  (telewizja TVP 3, spoty reklamowe w rozgłośniach radiowych, bilbordy na najważniejszych portalach badmintonowych w Polsce i wiele innych przesiedzieć reklamowych). Dzięki temu zanim turniej się odbył byliśmy pewni, że to największe przedsięwzięcie promujące badminton amatorski w tym trudnym dla sportu roku.  Może dlatego pomimo obaw znakomita frekwencja przerosła nasze oczekiwania. W obu turniejach,  które adresowane były do dzieci, młodzieży oraz całych rodzin zgromadziły łącznie kilkuset uczestników, których zmagania obserwowało duże grono kibiców w wyznaczonych, bezpiecznych dla nich strefach. Badmintoniści z całej Polski pokazali, że mimo pandemii są  spragnieni  sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie.   Ze szczególną troską zadbaliśmy o bezpieczeństwo uczestników i kibiców.

Rywalizacja amatorów przebiegała na 14 profesjonalnych kortach w sposób w jaki odbywają się największe światowe turnieje badmintona. Przez cały dzień trwania sportowych zmagań  rozdaliśmy komplety pucharów i nagród łącznie w niemal 20  kategoriach. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz sportowe upominki  a najlepsi wspaniałe puchary oraz vouchery na sprzęt sportowy światowej firmy Yonex.  Dzieci z turnieju dziecięcego dodatkowo piękne koszulki przygotowane na tą imprezę.  Turniej miał także wspaniałą oprawę dzięki czemu jego uczestnicy mogli poczuć się jak prawdziwi mistrzowie.

Najważniejsze są jednak dla Nas recenzje uczestników imprezy, którzy już dopytują się czy  będzie ona mieć swoją kontynuację w przyszłym roku.

Dołożymy wszelkich starań żeby tak było!

 

Zapraszamy do oglądania zapowiedzi turnieju Badmintona na Torwarze i co na temat takich imprez w czasie pandemii mówi doświadczony lekarz.

https://warszawa.tvp.pl/50219294/07102020

WYNIKI – Ogólnopolski badmintonowy turniej dla dzieci i młodzieży o puchar dyrektora COS TORWAR

DZIEWCZYNKI i CHŁOPCY 2011-2013

1. Jakub CHRZĄSZCZ

2. Piotr SAWICZ

3. Natalia HAŁADUS

 

DZIEWCZYNKI i CHŁOPCY 2009-2010

1.Feliks GETKAUKS

2.Marcel RÓŻAŃSKI

3.Kajetan MROSZCZYK

 

CHŁOPCY 2009-2010

1. Feliks GETKA

2. Marcel RÓŻAŃSKI

3. Kajetan MROSZCZYK

 

CHŁOPCY 2007-2008

1. Mikołaj MROSZCZYK

2. Bartosz KOZA

3. Szymon WALECKI

 

 

Gratulujemy wygranym!

DZIEWCZĘTA 2007-2008

1. Ewa PIĘTA P7702

2. Agata SZABAT

3/4. Alicja DĄBKOWSKA

3/4. Antonina PAWŁOWSKA

 

CHŁOPCY 2003-2004

1. Maksymilian BUDZIK

2. Antoni GETKA

3. Dominik DREWNIK

 

DZIEWCZĘTA 2003-2004

1. Otylia KARBOWNIAK

2. Kinga WÓJCIK

3. Emilia OPALACH

Relacja Wideo

Galeria Wydarzenia