Nasz cel został osiągnięty – 11 października  2020  Torwar stał się  sportową Stolicą polskiego badmintona amatorskiego! Dzięki Fundacji Aktywni Dla Polski oraz Ministerstwu Sportu ta największa arena sportowa Warszawy gościła jednego dnia dwie badmintonowe imprezy – „Ogólnopolski Badmintonowy Turniej dla Dzieci i Młodzieży o Puchar Dyrektora COS Torwar” oraz „Badmintonowy Maraton Yonex – 2020”.

Oba turnieje miały  zakrojoną na szeroką skale kampanie mediową  (telewizja TVP 3, spoty reklamowe w rozgłośniach radiowych, bilbordy na najważniejszych portalach badmintonowych w Polsce i wiele innych przesiedzieć reklamowych). Dzięki temu zanim turniej się odbył byliśmy pewni, że to największe przedsięwzięcie promujące badminton amatorski w tym trudnym dla sportu roku.  Może dlatego pomimo obaw znakomita frekwencja przerosła nasze oczekiwania. W obu turniejach,  które adresowane były do dzieci, młodzieży oraz całych rodzin zgromadziły łącznie kilkuset uczestników, których zmagania obserwowało duże grono kibiców w wyznaczonych, bezpiecznych dla nich strefach. Badmintoniści z całej Polski pokazali, że mimo pandemii są  spragnieni  sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie.   Ze szczególną troską zadbaliśmy o bezpieczeństwo uczestników i kibiców.

Rywalizacja amatorów przebiegała na 14 profesjonalnych kortach w sposób w jaki odbywają się największe światowe turnieje badmintona. Przez cały dzień trwania sportowych zmagań  rozdaliśmy komplety pucharów i nagród łącznie w niemal 20  kategoriach. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz sportowe upominki  a najlepsi wspaniałe puchary oraz vouchery na sprzęt sportowy światowej firmy Yonex.  Dzieci z turnieju dziecięcego dodatkowo piękne koszulki przygotowane na tą imprezę.  Turniej miał także wspaniałą oprawę dzięki czemu jego uczestnicy mogli poczuć się jak prawdziwi mistrzowie.

Najważniejsze są jednak dla Nas recenzje uczestników imprezy, którzy już dopytują się czy  będzie ona mieć swoją kontynuację w przyszłym roku.

Dołożymy wszelkich starań żeby tak było!

 

Zapraszamy do oglądania zapowiedzi turnieju Badmintona na Torwarze i co na temat takich imprez w czasie pandemii mówi doświadczony lekarz.

https://warszawa.tvp.pl/50219294/07102020

WYNIKI –  Turniej międzypokoleniowy „Badmintonowy maraton Yonex 2020”

TATA + DZIECKO DO 11 LAT

1. Feliks GETKA/Piotr GETKA

2. Jacek PRĘDKI/Antonina SASIMOWSKA

3.  Filip PĄCZEK/Hubert PĄCZEK

TATA + DZIECKO POWYŻEJ 11 LAT

1. Tomek BUI/Tomi BUI

2. Jacek PRĘDKI/Piotr SASIMOWSKI

3. Arkadiusz KNYCH/Maciej KNYCH

MAMA + DZIECKO DO 11 LAT

1. Maria BRZEŹNICKA/Patryk LORENC

2. Anna ARCZYŃSKA/Ewelina ARCZYŃSKA

3. Maria MAGRIEL/Sasza SOBCZAK

MAMA + DZIECKO POWYŻEJ 11 LAT

1. Otylia KARBOWNIAK/Agata KARBOWNIAK

2. Franek GORAJ/Katarzyna GORAJ

3. Małgorzata ŻWAN/Sonia ŻWAN

Singiel kobiet

1. Maria BRZEŹNICKA

2. Katarzyna NIEMIEC

3. Marta LASOTA-JĘDRYCH

Singiel Mężczyzn A

1. Tomek BUI

2. Jacek PRĘDKI

3. Marcin LIPOWSKI

Singiel Mężczyzn B

1. Andrzej WINEK

2. Marek RADZISZEWSKI

3. Antoni GETKA

Debel mężczyzn

1. Arkadiusz KNYCH/Grzegorz WALCZAK

2. Sławomir KOWALSKI/Sławomir OPAS

3. Andrzej HUCZKO CHEŁM/Jakub WOJTACHNIO

Gra mieszana

1. Tomasz MICHALSKI/Małgorzata SZPAKOWSKA

2. Maciej DE MAKAY/Małgorzata ŻWAN

3. Piotr KOZA/Sylwia WIŚNIEWSKA

Gratulujemy wygranym!

 

Relacja Wideo

Galeria Wydarzenia