12.09.2020 – Papowo Biskupie

Pierwszy dzień zmagań zawodników w Województwie Kujawsko – Pomorskim odbył się w Papowie Biskupim!

Na turniej o Puchar Niepodległości stawiły się drużyny chcące zaprezentować jak najlepiej swoje umiejętności piłkarskie. Faza grupowa przebiegła sprawnie po czym mieliśmy emocjonującą końcówkę turnieju!

Finał po zaciętym meczu wygrała drużyna BACH Brąchnowo, która po pierwszym meczu była jednym z kandydatów do wygranej. Drugą taką drużyną była KS Chełminianka. Obie drużyny spotkały się w grupie, a później zagrały w finale. Dwa razy lepsi okazali się zawodnicy z Brąchnowa, dwukrotnie wygrywając 2:1.

Więcej emocji było w grupie, gdzie było pięć drużyn (na turnieju nie stawiła się drużyna Pomowiec Kijewo). FA Chełmno szybko wywalczyło awans, natomiast Victoria Lisewo do końca walczyła o awans z UKS Płużnica. Z obserwacji gry tego zespołu nie można było jednoznacznie stwierdzić czy dojdzie do finału dlatego zajęcie trzeciego miejsca zaskoczyło obserwatorów.

Zostały wręczone nagrody. Wręczał je Adam Galus, dyrektor biura poselskiego Mariusza Kałużnego.

Najlepszy strzelec: Wiktor Barański #10, FA Chełmno, 7 bramek
Bartek Zając #25, Victoria Lisewo, 7 bramek
Najlepszy bramkarz: Michał Bajiński #1, wpuszczone tylko 3 bramki
Nagroda Fair play: FA Chełmno
I miejsce Bach Brąchnowo
II miejsce KS Chełminianka
III miejsce UKS Płużnica

13.09.2020 Węgrowo

13 września odbył się drugi etap rozgrywek Turnieju o Puchar Niepodległości  na terenie Województwa Kujawsko – Pomorskiego.  W tym  dniu drużyny walczyły o najwyższe miejsca w Węgrowie!

Turniej został rozegrany w formie ligi – każdy z każdym mecz i rewanż bez fazy play off.

W osiągniętych wynikach najlepsza okazała się drużyna SP Sztynwag wygrywając pięć spotkań i remisując jedno. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna LZS Marusza, która raz musiała uznać  wyższość zwycięzcy Turnieju. O trzecie miejsce walczyły drużyny Węgrowianki i SP Węgrowo i to właśnie ta pierwsza drużyna wskoczyła na podium!

Najlepszy zawodnik:  Jażdżewski Łukasz, SP Sztynwag, 16 goli
Najlepszy bramkarz: Weronika Nowaczyk, LZS Marusza
Fair play:  SP Węgrowo

19 września – Górsk

W minioną sobotę odbyły się kolejne rozgrywki o Puchar Niepodległości – tym razem w Górku. Wszyscy obecni mieli okazję zobaczyć na prawdę bardzo wysoki poziom sportowy – mecze były zacięte a zawodnicy dawali z siebie wszystko. Emocje sięgały zenitu czego dowodem były częste komentarze z trybun rozentuzjazmowanych rodziców.

Na koniec rozgrywek w emocjonującym finale wygrała drużyna Unisław Team PB, której wyższość musiała uznać piłkarzy Kasztelana Papowo Biskupie. Trzecie miejsce zdobyła drużyna SP Zławieś Wielka.

Nagrody wręczała asystentka posła RP Mariusza Kałużnego Aleksandra Bryska.

Najlepszy zawodnik Maks Ziółkowski, SP Zławieś Wielka, 8 goli
Najlepszy bramkarz Hubert Langowski, Kasztelan Papowo Biskupie
Drużyna Fair play SP Górsk

 


20.09.2020 Rypin

W trzecim dniu turnieju w Rypinie frekwencja dopisała i mogliśmy czerpać dużo przyjemności z gry rozwijającej się piłkarsko młodzieży. Rywalizacja toczyła się w jednej grupie bez rewanżu. Cztery najlepsze drużyny awansowały do półfinałów, gdzie zagrały z klucza 1-4 i 2-3.

Najlepsza po fazie grupowej Legia Chełmża I świetnie poradziła sobie także w półfinale i z kompletem zwycięstw przystąpiła do finału. Tu niestety ewidentnie zabrakło sił i motywacji i rządna za porażkę w grupie ekipa UKS Trójka Rypin nie dała szans Legii wygrywając 5:0.

Najlepszy zawodnik  Rutkowski Maciej #6, UKS Trójka Rypin, 11 goli
Najlepszy bramkarz Kalinowski Igor, UKS Trójka Rypin
Fair play  GAP Pasja
I miejsce UKS Trójka Rypin
II miejsce Legia Chełmża I
III miejsce LECH Rypin

26.09.2020 Lipno

Piąty turniej z cyklu Turniejów o Puchar Niepodległości, który odbył się w Lipnie cechował wysoki poziom zarówno sportowy, jak i organizacyjny. Blisko stu zawodników z siedmiu drużyn zapewniło kibicom sporą dawkę emocji ustalając wyniki spotkań w końcowych minutach pojedynków. O zwycięzcy całego turnieju zadecydowała seria rzutów karnych, w której rozstrzygająca była dopiero siódma kolejka!

W sobotę, 26 września na Stadionie Miejskim im. Wiesława Witeckiego w Lipnie rozegrano 16 meczów, w których nie narzekaliśmy na brak goli. Łącznie zdobyto ich aż 129! Drużyny podzielono na dwie grupy, z których do półfinałów awansowały po dwie najlepsze drużyny. Po zaciętej rywalizacji z grupy A awansowały zespoły UKS Skompensis Skępe i MKS Mień Lipno. W drugiej grupie najlepsze okazały się zespoły Akademii Piłkarskiej Młody Lubień oraz LTP Lubanie.

Mecze półfinałowe rozgrywane były równolegle na dwóch boiskach i oba zakończyły się dość jednostronnym wynikiem. UKS Skompensis Skępe pokonało LTP Lubanie aż 6:0. Natomiast gospodarze – MKS Mień Lipno ulegli Akademii Piłkarskiej z Lubienia 1:7.

Całemu turniejowi towarzyszył piknik piłkarski prowadzony przez Kacpra „Qeska” Misztala, który cieszył się dużą popularnością. Poddał on niecodziennej próbie umiejętności zawodników, którzy musieli wykazać się celnością, szybkością i ogólną sprawnością. Mierzona była również siła strzału na bramkę. Po zakończeniu półfinałów Qesek wręczył najlepszym uczestnikom pikniku wartościowe nagrody m.in. piłki, torby sportowe, plecaki i oryginalne koszulki reprezentacji narodowych.

W końcu przyszedł czas na spotkania decydujące o finalnej kolejności na podium. W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się zespoły MKS Mień Lipno i LTP Lubanie. W ostatnich minutach spotkania, przegrywając 2:3 drużyna gospodarzy zdołała wyrównać i regulaminowy czas gry zakończył się remisem. W rzutach karnych lepsi okazali się piłkarze Mieni – najpierw bramkarz gospodarzy odbił strzał kierowany w lewy róg bramki, a później dwukrotnie bramkarza LTP Lubanie pokonali zawodnicy z Lipna. Tym samym zwyciężyli w meczu zdobywając brązowe medale.

Mecz finałowy pomiędzy AP Młody Lubień i UKS Skompensis Skępe również zakończył się wynikiem remisowym po wyrównaniu w końcówce spotkania. Jednak nikt ze zgormadzonych na stadionie osób nie spodziewał się aż takiego dreszczowca w serii „jedenastek”. Raz, po raz pewnie swoje strzały oddawali zawodnicy obu drużyn nie pozostawiając bramkarzom żadnych szans. Decydująca okazała się dopiero siódma kolejka rzutów karnych, z której zwycięsko wyszli zawodnicy UKS Skompensis Skępe po nieudanym strzale zawodnika z Lubienia.

Po zakończeniu rozgrywek okazałe puchary, medale oraz vouchery na sprzęt sportowy wręczył Bartosz Szprenglewski – asystent Posła RP Mariusza Kałużnego. Nagrodzono również najlepszego bramkarza – Filipa Skibickiego (UKS Skompensis Skępe) oraz najlepszego zawodnika – Szymona Grzybowskiego (AP Młody Lubień), który zdobył aż 21 bramek.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Aktywni dla Polski przy wsparciu Ministerstwa Sportu.


27.09.2020 Golub Dobrzyń

Szósty, ostatni turniej z cyklu Turniejów o Puchar Niepodległości odbył się w Golubie Dobrzyniu. Niesprzyjająca aura i obfity deszcz sprawił, że mecze rozgrywane były w wyjątkowych okolicznościach… na hali sportowej OSiR. Po zaciętej rywalizacji w turnieju zwyciężyła drużyna gospodarzy – KS Piłkarz Golub Dobrzyń, która wywalczyła awans na Turniej Finałowy. Zwieńczenie cyklu już za tydzień w Chełmży!

W niedzielę, 27 września zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w nieco innych niż dotychczas warunkach. Chłód i nieustający, rzęsisty deszcz spowodował, że organizatorzy mając na względzie bezpieczeństwo oraz zdrowie uczestników zadecydowali o rozegraniu turnieju w Hali Sportowej. Tym razem rozegrano również zawody systemem „każdy z każdym”, a o zwycięstwie w końcowym rozrachunku zadecydowała pozycja w tabeli po 10 spotkaniach. Najbardziej zaciętym pojedynkiem okazało się ostatnie spotkanie turnieju, w którym zespół gospodarzy składający się z chłopców z rocznika młodszego (2009) zmierzył się z drużyną ŻAKA Zbiczno. Stawką spotkania było drugie miejsce na podium. Emocji nie brakowało, a po końcowym gwizdku górą okazali się najmłodsi uczestnicy turnieju z Klubu Sportowego Piłkarz wygrywając 2:1. Spotkaniem, w którym obejrzeliśmy aż 12 bramek był pojedynek dwóch drużyn z Golubia Dobrzynia zakończony jednostronnym wynikiem 10:2.

Rywalizacji toczącej się na boisku towarzyszył piknik piłkarski. Wszyscy uczestnicy mogli zmierzyć się z konkurencjami sprawnościowymi – pokonać piłkarski tor przeszkód, zmierzyć siłę strzału czy sprawdzić swoją celność. Niewątpliwą atrakcją dla najmłodszych uczestników był prowadzący piknik Kacper „Qesek” Misztal – popularny youtuber, który nagrodził najlepsze uczestniczki i uczestników pikniku. Otrzymali oni m.in. torby sportowe, piłki, koszulki piłkarskie i drobne upominki.

W końcowym rozrachunku w turnieju zwyciężyła drużyna KS Piłkarz Golub Dobrzyń nie przegrywając żadnego spotkania. Na drugim miejscu uplasowali się piłkarze z młodszego rocznika KS Piłkarz Golub Dobrzyń, a na trzecim drużyna ŻAK Zbiczno. Podczas ceremonii dekoracji obecny był Bartosz Szprenglewski – asystent Posła RP Mariusza Kałużnego, który wręczył najlepszym puchary, medale i vouchery na sprzęt sportowy. Nagrodzono również najlepszego bramkarza – Filipa Quaiuma oraz najlepszego zawodnika – Sebastiana Chalińskiego.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Aktywni dla Polski przy wsparciu Ministerstwa Sportu.

Galeria Wydarzenia