II Ogólnopolski Badmintonowy turniej dla Dzieci i Młodzieży o Puchar Dyrektora COS 2021 TORWAR

II Ogólnopolski Badmintonowy turniej dla Dzieci i Młodzieży o Puchar Dyrektora COS 2021 TORWAR

Zaczyna się! 11 paź 2020
  WARSZAWA TORWAR
  Wydarzenie zakończyło się

  Imprezy towarzyszące:

  Strefa atrakcji badmintonowych:
  W tej strefie organizator przewidział atrakcje dla najmłodszych uczestników, również tych, którzy nie biorą udział w turnieju. Strefa ta będzie skierowana zarówno do zawodników jak i innych dzieci – braci, sióstr uczestników oraz dzieci, które jeszcze z racji wieku lub umiejętności nie czują się na siłach grać na punkty w zawodach, ale mogą spróbować swoich sił w prostych zadaniach sprawnościowych. Po rejestracji będą mogli oni wziąć udział w aktywnościach ruchowych przygotowanych w formie baz do zaliczenia. Za prawidłowo wykonane zadania uczestnicy otrzymają upominki. Dla dzieci z niepełnosprawnością w ramach promocji para-badmintona zostaną przeprowadzone specjalne konkursy dostosowane do ich możliwości.

  Gry Pokazowe, Gry z ”Mistrzem”
  W trakcie II Ogólnopolskiego Badmintonowego Turnieju dla Dzieci i Młodzieży Warszawa 2021  zostanie stworzony kort centralny, na którym będą odbywały się gry pokazowe w wykonaniu najlepszych polskich badmintonistów: medalistów Mistrzostw Polski i uczestników Igrzysk Olimpijskich. Będzie można nie tylko oglądać mecze i zagrania na najwyższym światowym poziomie, ale też samemu spróbować swoich sił w grze z mistrzami – zawodnicy będą do dyspozycji uczestników. Możliwość gry z tak utytułowanymi zawodnikami ma niesamowity walor promocyjny badmintona. Będzie to szczególna atrakcja dla dzieci i młodzieży, która powinna zachęcić je do treningów.

  Strefa talentów:
  Wszyscy uczestniczący w evencie trenerzy i zawodnicy wyczynowi będą ze szczególną uwagą przyglądać się młodym osobom biorącym udział w wydarzeniu zarówno w turnieju jak i dzieciom biorącym udział w strefie atrakcji pod kątem wychwytywania utalentowanych dzieci do regularnego trenowania w klubach badmintonowych. Będzie stworzony punkt informacyjny, w którym każdy uczestnik, rodzić czy też inny członek rodziny będzie mógł otrzymać informację o możliwościach i miejscach gdzie dzieci i młodzież może trenować.

  Stoisko sprzętowe.
  Producenci i dystrybutorzy sprzętu sportowego do uprawiania badmintona będą prezentować swoje produkty. Każdy uczestnik imprezy będzie mógł otrzymać darmową poradę z zakresu doboru, rakiet badmintonowych, lotek do treningu, butów, ubioru i innych akcesoriów.

  Punkt gastronomiczny zdrowej żywności.
  W trakcie imprezy będzie stworzony punkt gastronomiczny, w którym uczestnicy zawodów będą mogli zjeść zdrowe i pożywne posiłki oraz wypić napoje izotoniczne i soki owocowo-warzywne.

  Konsultacje z zakresu przygotowania motorycznego i zdrowego żywienia
  Bardzo częstą przyczyną zahamowania rozwoju talentu jest zaniedbanie ogólnego przygotowania motorycznego u dzieci zbyt wcześnie wchodzących w trening specjalistyczny. U specjalisty z zakresu treningu ogólnorozwojowego i motorycznego rodzice będą mogli w trakcie eventu dowiedzieć się jak zadbać o harmonijny rozwój swojego dziecka, zarówno uprawiającego tenis wyczynowo jak i amatorsko. Doświadczony trener, przeprowadzi diagnozę stanu podstawowych cech motorycznych i udzieli wskazówek jak podnosić sprawność i ogólna kondycje całego ciała u dzieci w tym związanych z prawidłową dietą i odżywianiem.

  Wystawa plakatów historycznych.
  W trakcie turnieju zostanie zorganizowana z okazji 100–lecia odzyskania nieodległości wystawa plakatów poświęcana polskim sportowcom, którzy na przestrzeni ostatnich stu lat wykazali się szczególnym bohaterstwem i postawą patriotyczną. Zostaną przedstawione ich osiągniecia sportowe oraz działalność na rzecz kraju. Wystawa ma się przyczynić do podniesienia świadomości uczestników eventu, w tym całych rodzin, dzieci i młodzieży jak ważne są właściwe postawy obywatelskie. Szczególnie zależy Nam na edukacji młodego pokolenia w duchu nie tylko aktywności fizycznej ale też kiedy zajdzie taka potrzeba obywatelskiego poświecenia dla obrony wolności i tożsamości narodowej.

  Udział w Turnieju jest dla uczestnika całkowicie bezpłatny.

  Formularz zgłoszeniowy

  Dane zawodnika

  W którym dziecko trenuje
  Przeczytaj regulamin tutaj.

  GALERIA TURNIEJU-2020