III Ogólnopolski Tenisowy Dzień Dziecka

III Ogólnopolski Tenisowy Dzień Dziecka

Zaczyna się! 15 wrz 2023
  Ełk, Stadion MOSiR, ul, Józefa Piłsudskiego 27
  09:00 - 13:00
  Wydarzenie zakończyło się

  Fundacja Aktywni dla Polski zaprasza na trzecią edycję Tenisowego Dnia Dziecka zorganizowanego dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki pod patronatem Polskiego Związku Tenisowego.

  Festyn i turniej tenisowy odbędzie się w dniu 15 września 2023 na kortach przy stadionie miejskim w Ełku  ul. Józefa Piłsudskiego 27.

  UDZIAŁ W IMPREZIE BEZPŁATNY

  Zawody i piknik sportowy będą miały za zadanie przede wszystkim zapoznać dzieci i młodzież ale też całe rodziny z tym pięknym, cieszącym się coraz większą popularnością sportem. W „Tenisowym Dniu Dziecka” nie chodzi głównie  o rywalizacje ale przede wszystkim o dobrą zabawę, aktywny wypoczynek i promocję tenisa jako sportu dla każdego. Sukcesy polskich tenisistek i tenisistów pobudzają wyobraźnie naszych dzieci i na pewno są doskonałą zachętą do uprawiania tego sportu,  dajmy wspólnie im szansę iść w ślady swoich sportowych idoli. Dla uczestników czekają  liczne proste konkursy sprawnościowe z elementami tenisa a doświadczeni trenerzy przeprowadzą krótkie szkolenie i sprawdzą predyspozycje do tego sportu Oprócz turnieju tenisowego w dwóch kategoriach organizatorzy zaplanowali „Małe Igrzyska Olimpijskie” z konkurencjami dostosowanymi do wieku uczestników  gdzie będą przygotowane ćwiczenia między innymi z takich  z takich dyscyplin jak: łucznictwo, rzuty do celu, badminton, piłka nożna i oczywiście konkurencje tenisowe. Wszystkie konkursy będą prowadzone przez animatorów i wolontariuszy . Uczestnicy Tenisowego Dnia Dziecka będą mogli wziąć udział w turnieju tenisowym, w mini igrzyskach sportowych a także w szkoleniu przeprowadzonym przez doświadczonych trenerów tenisa. Dla spragnionych nauki oraz poznania tajników gry w tenisa, do dyspozycji będą trenerzy miejscowej Akademii, którzy będą zachęcali początkujących do rozpoczęcia nauki gry w tenisa, a tych bardziej doświadczonych konsultowali  celem poprawienia techniki. Wszystkim zapewniamy wspaniałą zabawę, sporo sportowych emocji,  napoje, medale okolicznościowe, upominki za udział w konkursach. To wszystko za darmo dzięki wsparciu finansowemu imprezy przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wystarczy tylko wypełnić formularz zgłoszeniowy dziecka na naszej stronie i pojawić się na kortach 15 września 2023.

  Zapraszamy i zachęcamy zarówno to udziału w turnieju jak i samych konkursach i szkoleniach.

  Kategorie turniejowe:

  Chłopcy i dziewczynki do lat 8 (dzieci urodzone w 2015 roku i młodsze)

  Chłopcy i dziewczynki 9 – 10 lat (dzieci urodzone w 2013 i 2014 roku )

  Chłopcy i dziewczynki 5 – 10 lat gry i konkursy sprawnościowe indywidualne i rodzinne.

  Przeczytaj regulamin tutaj.