Sportowe Turnieje dla Seniorów z polskimi Olimpijczykami – Ostrów Wielkopolski

Sportowe Turnieje dla Seniorów z polskimi Olimpijczykami – Ostrów Wielkopolski

Zaczyna się! 02 paź 2023
  Ostrów Wielkopolski, szkoła podstawowa nr. 9 im. Jana Pawła II
  10:00 -
  Wydarzenie zakończyło się

  Czegoś takiego jeszcze nie było! Po raz pierwszy seniorzy powalczą o medale w turniejach – i to w towarzystwie polskich olimpijczyków!

  Wszystko za sprawą realizowanego przez Fundację Aktywni dla Polski projektu pod nazwą Sportowe Turnieje dla Seniorów z polskimi Olimpijczykami. Turnieje odbędą się w trzech lokalizacjach i terminach:

  16 września o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej nr 5 im. Marii Konopnickiej w Chełmie,
  23 września o godzinie 14.00 na placu przy altanie w Woli Wiśniowskiej, a 2 października o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim.

  Turnieje zostaną zorganizowane według jednej specjalnie stworzonej instrukcji unifikującej ich przebieg, rywalizację oraz realizację. Seniorzy zmierzą się między innymi w takich konkurencjach jak: rzut piłeczką do celu, celnościowy strzał na bramkę, ćwiczenia równowagi, slalom z kijem hokejowym i piłeczką, boccie, ćwiczenia z gumami fitness, zbijanie kręgli piłką czy nordic walking. Konkurencje uzupełnią warsztaty fitness oraz zajęcia zumby. Ponadto w ramach wydarzenia Fundacja planuje utworzenie strefy „Chill&Fun”, w której uczestnicy będą mieli swoje miejsce relaksu. W trakcie wydarzenia fizjoterapeuci i trenerzy przygotowania motorycznego przeprowadzą wśród Seniorów wstępną diagnostykę wad postawy. Pozwala ona stwierdzić jak wygląda sprawność organizmu, zakres ruchu we wszystkich stawach ciała oraz siłę mięśni w stosunku do masy ciała. Ten test pokazuje również, czy ciało działa symetrycznie: czy lewa i prawa strona funkcjonują w ten sam sposób. Ocenia czy stawy pracują w pełnym zakresie ruchu oraz czy wzorzec ruchowy jest poprawny.
  Każde ze spotkań wiązać się będzie ze spotkaniem z Olimpijką Sandrą Drabik, która uświetni swoją obecnością każde ze spotkań.
  Dla wszystkich uczestników przygotowany jest poczęstunek, także pamiątkowe medale i dyplomy.

  Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wystarczy zgłosić się w dniu wydarzenia do Biura Zawodów w godzinie rozpoczęcia wydarzenia.

  Turnieje realizowane są w ramach projektu ,,Sportowe Turnieje dla Seniorów z polskimi Olimpijczykami” Fundacji Aktywni dla Polski w ramach dofinansowania z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w konkursie Aktywni +.

  Patronat honorowy nad projektem objęła Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg, a także Wiceminister Sportu i Turystyki Anna Krupka.

  Partnerami wydarzeń są Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich i Elektrownia Enea Połaniec.