Świętokrzyskie Orły Otwarte Mistrzostwa Piłki Nożnej o Puchar Wolnej Polski 2022

Świętokrzyskie Orły Otwarte Mistrzostwa Piłki Nożnej o Puchar Wolnej Polski 2022

Zaczyna się! 24 wrz 2022
    Jędrzejów
    09:00 -
    Wydarzenie zakończyło się

    Przebieg Imprezy:  „Świętokrzyskie Orły” – otwarte mistrzostwa piłki nożnej o Puchar Wolnej Polski rozgrywany będzie na sześciu stadionach województwa świętokrzyskiego:

    • Końskie – (grupa „A”)
    • Opatów – (grupa „B”)
    • Ostrowiec Świętokrzyski (grupa „C”)
    • Starachowice– (grupa „D”)
    • Staszów – (grupa „E”)
    • Jędrzejów – (grupa „F”)

    W każdym z turniejów weźmie udział 16 drużyn dziewcząt (dopuszczalne kategorie wiekowe U – 11 i młodsze) oraz chłopców (dopuszczalne kategorie U – 10 i młodsi). Każda z drużyn składać się będzie z maksymalnie 12 zawodników. Do dyspozycji uczestników zawodów oddana zostanie cała ich infrastruktura w tym wszystkie pomieszczenia obiektów, ich zaplecze techniczne oraz całe wyposażenie. Wszystkie mecze turniejów rozegrane będą na boiskach o wymiarach 28X48 metrów. W tym celu podzielone zostaną boiska główne oraz treningowe wszystkich stadionów. Do dyspozycji trenerów, opiekunów oraz zawodników dostępne będzie biuro zawodów. W turniejach udział wezmą drużyny z minimum dwóch województw. Rywalizacja w turniejach eliminacyjnych odbędzie się mieszanym systemem grupowo – pucharowym. Drużyny składać się będą z sześciu graczy w polu oraz bramkarza. Drużyny w skład których wejdzie maksymalnie od 8 do 12 zawodniczek i zawodników w każdej z kategorii wiekowych zostaną rozlosowane do czterech grupy po 4 drużyny każda i rozegrają pierwszą – „Grupową” część turnieju. Do dalszej gry awansują zwycięzcy grup. W fazie pucharowej rywalizacja toczyła się będzie od półfinałów, które wyłonią finalistów oraz drużyny grające o III miejsce. Mecze trwać będą 2X12 minut z przerwą na zmianę stron boiska. Każdy z zawodników otrzyma od organizatora pakiet startowy w którego skład wejdą: batonik zbożowy lub kanapka oraz owoc i woda, sportowy upominek oraz pamiątkowy dyplom. Dla wszystkich uczestników turniejów ogólnodostępna będzie woda.

    Grupa docelowa(uczestnicy):

    Dziewczynki do 11 lat, chłopcy do lat 10.

    Ilość uczestników: 900 osób

    Rejestracja uczestników: Rejestracja drużyn będzie odbywać się drogą elektroniczną na stronie Fundacji poprzez przygotowany na cele turnieju formularz lub pocztą na wskazany adres fundacji do dnia 1 maja 2022. Dla usprawnienia rejestracji do dyspozycji będzie przeznaczony dedykowany numer telefonu. Z powodu ograniczonej ilości uczestników o przyjęciu do turnieju będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

    Nagrody i puchary: Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii wiekowej otrzymają puchary, medale oraz nagrody w postaci sprzętu sportowego. Wszyscy uczestnicy zawodów dostaną sportowe upominki oraz pamiątkowe dyplomy. Organizator wręczy również statuetki w klasyfikacjach: drużyna fair play, najlepszy strzelec oraz najlepszy bramkarz. Wszystkie nagrody i puchary będą wręczane przez gości specjalnych zaproszonych przez organizatora.

    Imprezy towarzyszące:

    Każdemu z turniejów towarzyszyć będzie piknikowa strefa atrakcji i konkursów piłkarskich. W tej strefie organizator przewidział atrakcje dla uczestników turnieju, ich rodzin oraz widzów. Chętni do udziału w tych konkursach uczestnicy turnieju w czasie wolnym od meczów po rejestracji będą mogli wziąć udział w aktywnościach ruchowych ukierunkowanych na sprawdzenie ich umiejętności piłkarskich takich jak slalom na czas z piłką, celność i siłę strzałów, żonglerkę i wiele innych.

    Dodatkowo w czasie wybranych turniejów organizator przewiduje organizację całodziennego pikniku sportowo – historycznego z oprawą muzyczną i rozrywkową, konkursami oraz sportowymi animacjami prowadzonymi przez najbardziej znanych polskich piłkarskich Tik – Tokerów oraz youtuberów. Dzięki temu dziewczynki i chłopcy uczestniczący w imprezie będą mogli w miłej atmosferze spędzić cały dzień.

    Każdy z turniejów rozpocznie się uroczystym powitaniem uczestników przez organizatora oraz przedstawicieli władz lokalnych. Po części oficjalnej i odśpiewaniu hymnu każdej drużynie zostanie zrobione pamiątkowe zdjęcia. Również ceremonia wręczenia nagród będzie miała swoją wyjątkową oprawę. Zostanie ona przeprowadzona w specjalnie zaaranżowanej i obrandowanej centralnej strefie każdego stadionu gdzie przy dźwiękach muzyki oraz efektach specjalnych zostaną wręczone medale oraz nagrody dla drużyn z podium oraz dla najlepszego zawodnika, najlepszego bramkarza i drużyny fair play. Nagrody będą wręczać zaproszeni goście specjalni. Każdy z turniejów relacjonować będzie na żywo spiker turniejów, który również prowadzić będzie ich części oficjalne. Na pikniku nie zabraknie wspaniałych atrakcji dla najmłodszych, dzieci, młodzieży oraz dorosłych i seniorów. Celem organizatora jest aby wszyscy uczestnicy turniejów poczuli się jak prawdziwi sportowcy na profesjonalnej imprezie.

    Strefa talentów: Wszyscy uczestniczący imprezie trenerzy i opiekunowie  będą ze szczególną uwagą przyglądać się młodym osobom biorącym udział w wydarzeniu zarówno w turnieju jak i dzieciom biorącym udział w strefie atrakcji pod kontem wychwytywania talentów, do regularnego trenowania w klubach i szkółkach piłkarskich. Piknikowe piłkarskie i sportowe konkursy i animacje będą dobrane tak aby selekcja była jak najłatwiejsza. Kiedy sytuacja epidemiczna na to pozwoli dodatkowo zostanie utworzony punkt gastronomiczny, gdzie uczestnicy zawodów będą mogli zjeść zdrowe i pożywne cieple posiłki oraz wypić napoje izotoniczne i soki owocowo-warzywne.

    Konsultacje z zakresu przygotowania motorycznego: Bardzo częstą przyczyną zahamowania rozwoju talentu jest zaniedbanie ogólnego przygotowania motorycznego u dzieci zbyt wcześnie wchodzących w trening specjalistyczny. U specjalisty z zakresu treningu ogólnorozwojowego i motorycznego dzieci, rodzice i trenerzy będą mogli w trakcie eventu dowiedzieć się jak zadbać o harmonijny rozwój dziecka, zarówno uprawiającego piłkę nożną wyczynowo jak i amatorsko. Doświadczony trener, przeprowadzi diagnozę stanu podstawowych cech motorycznych i udzieli wskazówek jak podnosić sprawność i ogólną kondycję całego ciała u dzieci.

    Wystawa plakatów historycznych: W trakcie każdego turnieju zostanie zorganizowana historyczna wystawa plakatów poświęcana lokalnym bohaterom i upamiętniająca postaci:

    – Wacława Króla (1915-1991) – pułkownika Wojska Polskiego, pilota polskich i brytyjskich sił powietrznych w czasie II wojny światowej.

    – Adama Bienia (1899-1998) – polityka, prawnika, działacza ruchu ludowego, członka władz Polskiego Państwa Podziemnego

    – Jana Piwnika (1912-1944) – pułkownika Wojska Polskiego, dowódcy partyzanckiego w Górach Świętokrzyskich i na Nowogródczyźnie

    – Kazimierza Sykulskiego (1882-1941) – polskiego duchownego, posła na Sejm RP, błogosławionego Kościoła rzymskokatolickiego oraz polskim sportowcom, którzy na przestrzeni ostatnich stu lat wykazali się szczególnym bohaterstwem i postawą patriotyczną. Wystawa ma się przyczynić do podniesienia świadomości uczestników eventu, w tym całych rodzin, dzieci i młodzieży jak ważne są właściwe postawy obywatelskie. Szczególnie zależy Nam na edukacji młodego pokolenia w duchu nie tylko aktywności fizycznej ale też kiedy zajdzie taka potrzeba obywatelskiego poświecenia dla obrony wolności i tożsamości narodowej.

    Sprawy porządkowe: Organizator zapewnia opiekę medyczną, pakiet wyżywienia dla biorących udział w turniejach dzieci, napoje dla uczestników, piłki do gry, jeśli nie będzie przeciwskazań związanych z zagrożeniem epidemicznym także możliwość zakupu taniego i pożywnego ciepłego posiłku dla osób towarzyszących – kibiców i rodziców. Wszelkie informacje dotyczące szczegółowego przebiegu imprezy znajdują się w regulaminie turniejów. Wszystkie sprawy nie objęte regulaminem rozstrzygane będą wg przepisów Polskiego Związku Piłki Nożnej. Udział w Turnieju jest dla uczestnika całkowicie bezpłatny. Jeżeli w czasie przeprowadzania imprezy będą obowiązywały specjalne przepisy dotyczące walki z COVID-19 wnioskodawca dostosuje założenia zadania do panujących przepisów i warunków.

    Zespół organizacyjny:

    W skład zespołu organizacyjnego wejdą 72 osoby (12 osób na każdy turniej): dyrektor turnieju, zespół techniczny wykonujący montaże/demontaże infrastruktury sportowej i technicznej, brandingu oraz innych elementów realizacyjnych imprezy (3 osoby), opiekunowie (2 osoby), spiker/konferansjer (1 osoba), animatorzy (3 osoby), osoby prowadzące biuro zawodów i odpowiadające za przebieg rywalizacji (2 osoby).

    Wolontariat:

    Liczba wolontariuszy – 54 (9 osób na każdy turniej)

    Rola: rodzaj wykonywanej pracy

    Pomoc w przygotowaniu boisk, zabezpieczenie anty COVID, pomoc w prowadzeniu biura zawodów, prowadzenie punktu informacyjnego dla dzieci i rodziców, zabezpieczenie sprzętu, rozdawanie pakietów startowych, pomoc w dekoracji

    Program wydarzenia:

    Wszystkie turnieje przeprowadzone zostaną według takiego samego programu:

    • 8.30 rozpoczęcie pracy biura zawodów
    • 8.30 – 9.00 dodatkowa rejestracja oraz weryfikacja uczestników turnieju, omówienie przebiegu zawodów z koordynatorem sędziów oraz eventmenedżerem, trenerami oraz opiekunami drużyn.
    • 9.15 – 9.30 ceremonia otwarcia turnieju
    • 9.30 – 12.00 Mecze w grupach
    • 10.00 – 16.00 imprezy towarzyszące (pikniki z animacjami, pokazami oraz konkursami, wystawy historyczne)
    • 12.00 – 12.45 przerwa obiadowa oraz pokazy freestylu
    • 13.00 – 13.45 Ćwierćfinały
    • 14.00– 14.45 Półfinały
    • 15.00 Finał
    • 16.30 Mecz o trzecie miejsce
    • 16.00 ceremonia dekoracji i wręczenia nagród
    • 16.30 zamknięcie turnieju