Ogólnopolski Tenisowy Dzień Dziecka 2022

Ogólnopolski Tenisowy Dzień Dziecka 2022

Zaczyna się! 11 cze 2022
  Janki k. Warszawy
  09:00 - 19:00
  Wydarzenie zakończyło się

  WPROWADZAMY NOWĄ ŚWIECKĄ TRADYCJĘ  –  DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO !

  Fundacja Aktywni dla Polski zaprasza na drugą edycję Tenisowego Dnia Dziecka zorganizowanego dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki pod patronatem Polskiego Związku Tenisowego.

  W dniu 11 czerwca 2022 podobnie jak rok temu  obiekt tenisowy WSG Yankee  w Jankach k. Warszawy Al. Karkowska 16 będzie areną  sportowego święta dla dzieci od lat 3 do 14.

  UDZIAŁ W IMPREZIE BEZPŁATNY

  Zawody i piknik sportowy będą miały za zadanie przede wszystkim zapoznać dzieci i młodzież z tym pięknym, cieszącym się coraz większą popularnością sportem. W „Tenisowym Dniu Dziecka” nie chodzi głównie  o rywalizacje ale przede wszystkim o dobrą zabawę, aktywny wypoczynek i promocję tenisa jako sportu dla każdego. Sukcesy polskich tenisistek i tenisistów pobudzają wyobraźnie naszych dzieci i na pewno są doskonałą zachętą do uprawiania tego sportu,  dajmy wspólnie im szansę iść w ślady swoich sportowych idoli. Jeśli jako rodzic chciał byś żeby Twoje dziecko – dzieci  zapoznały się z tym sportem –  ta impreza jest właśnie dla Was . Czekają na Was  liczne proste konkursy sprawnościowe z elementami tenisa i doświadczeni trenerzy, którzy przeprowadzą krótkie szkolenie i sprawdzą predyspozycje do tego sportu . Jeśli masz dziecko – dzieci, które już grają w tenisa i chciały by w miłej atmosferze spróbować swoich sił w sportowej rywalizacji i konkurencjach tenisowych – ta impreza jest tym bardziej dla Was.

  Forma pikniku rodzinnego z czynnym udziałem w turnieju tenisowym została ciepło przyjęta przez wszystkich uczestników i zaproszonych gości w roku ubiegłym i mamy nadzieje podobnie będzie w tym roku. W pikniku sportowo- tenisowym mogą wziąć udział nawet przedszkolaki, którymi zajmą się zarówno animatorzy tenisowi jak i wspaniała kadra z  Przedszkola „Łowcy Przygód” współpracującego z Fundacją.  Dla najmłodszych będą zorganizowane proste konkursy sprawnościowe na kortach oraz  zajęcia z integracji sensorycznej w specjalnie przygotowanej do tego sali oraz animacje ruchowe w tym zajęcia „Jogi dla malucha”.

  Oprócz turnieju tenisowego w kilku kategoriach organizatorzy zaplanowali „Małe Igrzyska Olimpijskie” z konkurencjami dostosowanymi do wieku uczestników  gdzie będą przygotowane ćwiczenia między innymi z takich  z takich dyscyplin jak: łucznictwo, rzuty do celu, badminton, piłka nożna i oczywiście konkurencje tenisowe. Wszystkie konkursy będą prowadzone przez animatorów i wolontariuszy . Uczestnicy Tenisowego Dnia Dziecka będą mogli wziąć udział w turnieju tenisowym, w mini igrzyskach sportowych a także w szkoleniu przeprowadzonym przez doświadczonych trenerów tenisa. Dla spragnionych nauki oraz poznania tajników gry w tenisa, do dyspozycji będą trenerzy miejscowej Akademii, którzy będą zachęcali początkujących do rozpoczęcia nauki gry w tenisa, a tych bardziej doświadczonych konsultowali  celem poprawienia techniki. Do dyspozycji uczestników będzie także trener przygotowania motorycznego i dietetyk. Wszystkim dzieciom zapewniamy wspaniałą zabawę, sporo sportowych emocji,  napoje, medale okolicznościowe, upominki za udział w konkursach oraz pyszny i zdrowy catering. To wszystko za darmo dzięki wsparciu finansowemu imprezy przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wystarczy tylko wypełnić formularz zgłoszeniowy dziecka na naszej stronie i pojawić się na kortach 11 czerwca 2022.

  Podobnie jak rok temu  przewidujemy pokaz Blind Tennis  i niesamowitych umiejętności młodych sportowców podopiecznych Fundacji Widzimy Inaczej.

  Zapraszamy i zachęcamy zarówno to udziału w turnieju jak i samych konkursach i szkoleniach.

  Kategorie turniejowe:

  Chłopcy i dziewczynki  do lat 6  (dzieci urodzone w 2016 roku i młodsze)

  Chłopcy i dziewczynki  6 – 8 lat (dzieci urodzone w 2014 i 2015 roku )

  Chłopcy 8 -10 lat  (chłopcy  urodzeni  w 2012 i 2013 roku )

  Dziewczynki  8 – 10 lat (dziewczynki  urodzone w 2012 i 2013 roku )

  Chłopcy  10 – 12 lat (chłopcy urodzeni  w 2010 i 2011 roku)

  Dziewczynki  10 – 12 lat (dziewczynki urodzone  w 2010 i 2011 roku)

  Chłopcy  13 – 14 lat (chłopcy urodzeni  w 2008 i 2009 roku)

  Dziewczynki  13– 14 lat (dziewczynki urodzone  w 2008 i 2009 roku)

   

  Zgoda i klauzula informacyjna na turnieje dla rodzica TENISOWY DZIEŃ DZIECKA

  Regulamin Ogólnopolski Tenisowy Dzień Dziecka 2022

   

  Zgłoszenie do turnieju jest równoznaczne ze zgłoszeniem dziecka do wszystkich dodatkowych atrakcji.

  Harmonogram

  Godzina 8 00 otwarcie biura zawodów
  Godzina 8 30
  9 00 weryfikacja uczestników turnieju w najmłodszych kategoriach.
  Godzina 9 00 początek turnieju w najmłodszych kategoriach.
  Chłopcy i dziewczynki do lat 6

  Chłopcy i dziewczynki 6
  8 lat
  Godzina 9
  30 rozpoczęcie imprez towarzyszących
  Godzina 9 00
  12 00 gry turniejowe oraz gry i zabawy dla najmłodszych
  Godzina 12 00 uroczyste podsumowanie turnieju w najmłodszych kategoriach i wręczenie nagród

  oraz upominków dla uczestników

  Godzina 12 00 początek
  gier w kategoriach:
  Chłopcy 8 -10 lat

  Dziewczynki 8 – 10 lat

  Chłopcy 10 – 12 lat

  Dziewczynki 10 – 12 lat

  Godzina 14 00 początek gier w kategoriach:

  Chłopcy 13 – 14 lat

  Dziewczynki 13 – 14 lat

  Godzina 18 30 uroczyste podsumowanie turnieju

  19 00 zamkniecie turnieju.

  Po zakończeniu zgłoszeń , godziny rozpoczęcia poszczególnych turniejów mogą ulec przesunięciu

  Formularz zgłoszeniowy

  Przeczytaj regulamin tutaj.