Sportowe Turnieje dla Seniorów z polskimi Olimpijczykami Chełm – Relacja

Sportowe Turnieje dla Seniorów z polskimi Olimpijczykami Chełm – Relacja

Za nami pierwszy Turniej dla Seniorów z Polskimi Olimpijczykami

 

W sobotę 16 września w Szkole Podstawowej nr 5 w Chełmie odbył się pierwszy z Turniejów dla Seniorów realizowany przez Fundację Aktywni dla Polski w ramach projektu ,,Sportowe Turnieje dla Seniorów z Polskimi Olimpijczykami”.

Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich jest partnerem projektu, stąd podczas wydarzenia obecność reprezentacji KGW – zarówno wśród uczestników, jak i wystawców. Seniorzy pod okiem trenerów, instruktorów, a także obecnej na wydarzeniu Sandry Drabik walczyli o medale w takich konkurencjach jak np.: marsz z nordic walking, boccie czy hokej na parkiecie. Konkurencje poprzedziła wspólna rozgrzewka pod okiem instruktora zumby i fitness. W międzyczasie uczestnicy mogli zrelaksować się w strefie chill, a także skorzystać z możliwości badania personalnego TEST FULLETRON prowadzonego przez fizjoterapeutę.

W sobotnim turnieju udział wzięło blisko 60 uczestników. Na wszystkich czekał poczęstunek przygotowany przez lokalne Koło Gospodyń Wiejskich, a także medale i dyplomy. Obecna na wydarzeniu Sandra Drabik – polska pięściarka, olimpijka z Tokio, srebrna medalistka igrzysk olimpijskich, podzieliła się z seniorami swoją historią, promując jednocześnie zdrowy i aktywny styl życia – zachęcając do niego w każdym wieku.

Kolejny turniej zaplanowany jest na 23 września w województwie świętokrzyskim, powiecie staszowskim w miejscowości Wola Wiśniowska, a połączony będzie dodatkowo z rodzinnym rajdem rowerowym i zawodami sportowymi dla lokalnych KGW. Początek o godzinie 14.00 przy altanie w Woli Wiśniowskiej. Ostatnie z wydarzeń w ramach projektu odbędzie się w Ostrowie Wielkopolskim 2 października o godzinie 10.00.

Projekt pn. Sportowe Turnieje dla Seniorów z Polskimi Olimpjczykami realizowany jest przez Fundację Aktywni dla Polski w ramach dofinansowania z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w programie Aktywni +.