Gol Brodnica najlepszy w „Finałowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Niepodległości”

Gol Brodnica najlepszy w „Finałowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Niepodległości”

Gol Brodnica zwyciężył w „Finałowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Niepodległości”, który odbył się w Golubiu-Dobrzyniu w Kujawsko-Pomorskiem. Młodzi piłkarze z Brodnicy byli zdecydowanie najlepsi i wysoko wygrali finałowy mecz z Młodą Włocławianką Włocławek 8:0.

– Serdecznie gratuluję wszystkim zespołom, w szczególności zwycięzcom z Brodnicy, którzy rzeczywiście spisali się świetnie. Ale gratuluję także organizatorom, bo przygotowali naprawdę imponujący cykl rozgrywek, którego zwieńczeniem był ten świetny finał – mówił poseł Mariusz Kałużny, który objął honorowy patronat turnieju.

Trzecie miejsce w finale zajęła drużyna MUKS Bydgoszcz, która w decydującym spotkaniu pokonała żeńską drużynę Tęczy Bydgoszcz 7:1. Bydgoszczanki były blisko awansu do finału, bo półfinał z Młodą Włocławianką przegrały dopiero w rzutach karnych. Z turnieju wróciły z wyjątkowym Pucharem Fair Play.

– Dziewczyny grały świetnie, ale pochwalić trzeba wszystkie zespoły, bo poziom był naprawdę bardzo wysoki. Dla mnie, jako byłego reprezentanta Polski to wielka przyjemność móc spotkać się z młodzieżą i im kibicować – mówił wielokrotny reprezentant kraju Sławomir Peszko, który razem z innym byłym graczem reprezentacji Radosławem Majewskim uczestniczył w turnieju. I do tego uczestniczył czynnie, bo razem z Majewskim sędziował mecze o medale, a na początku imprezy przeprowadził rozgrzewkę dla wszystkich młodych piłkarzy. Sporą atrakcją dla młodych adeptów futbolu była też możliwość zagrania jeden na jednego z Peszką i Majewskim.

Wszyscy zawodnicy i trenerzy, również drużyn, które odpadły w eliminacjach, otrzymali atrakcyjne upominki. Trzy najlepsze zespoły każdego turnieju otrzymały też puchary i vouchery na zakup sprzętu sportowego. W finale nagrody były jeszcze bardziej okazałe. Z nagrodami wrócili do domów także wyróżniający się gracze – dwóch królów strzelców Paweł Simiński i Ireneusz Mikuła z MUKS Bydgoszcz, najlepszy bramkarz Wiktor Wysocki z Gola Brodnica oraz najlepsza zawodniczka całej imprezy Wiktoria Walukiewicz z Tęczy Bydgoszcz.

– To już nie jest pierwsza edycja tej imprezy i mam nadzieję, że wpisze się ona na stałe do kalendarza dziecięcego futbolu. Naszym obowiązkiem jest stwarzanie dzieciakom możliwości rywalizowania i rozwijania swoich pasji w profesjonalnych warunkach, a tak właśnie było na tej imprezie. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem w tym pomóc – dodał Kałużny.

Finał był wielkim świętem dla młodych piłkarzy, także dlatego, że przygotowano szereg atrakcji towarzyszących. Zorganizowano bowiem całą masę konkursów i animacji prowadzonych przez znanego piłkarskiego youtubera Qeska. Były też występy muzyczne, a gwiazdą wieczoru był znany polski rapper NOWATOR.

W turniejach piłki nożnej o Puchar Niepodległości, organizowanych przez Fundację Aktywni dla Polski, brali udział chłopcy z rocznika 2012 i młodsi oraz dziewczynki z rocznika 2011 i młodsze. W trakcie wszystkich turniejów promowana była pamięć o regionalnych polskich bohaterach, a w przerwach między meczami i rywalizacją na boisku młodzi gracze, ich rodzice, czy kibice mogli wziąć udział w Sportowych Piknikach Wolności. Udział w turniejach był bezpłatny, a projekt był współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.