Młodzi adepci futbolu z regionu świętokrzyskiego zagrają w finale imprezy „Świętokrzyskie Orły”

Młodzi adepci futbolu z regionu świętokrzyskiego zagrają w finale imprezy „Świętokrzyskie Orły”

To będzie fantastyczna piłkarska sobota dla młodych adeptów futbolu w Świętokrzyskiem. W finale imprezy „Świętokrzyskie Orły” – otwarte mistrzostwa piłki nożnej o Puchar Wolnej Polski 2022 w Jędrzejowie zagra szesnaście zespołów, które awans wywalczyły w turniejach eliminacyjnych.

– Cały cykl „Świętokrzyskich Orłów” był bardzo udany, a finał zapewne będzie wisienką na torcie. Jestem dumna, że mogłam wesprzeć tak fantastyczną imprezę, bo uważam, że trzeba wspierać młodzież chcącą uprawiać sport i zachęcać do tego te dzieciaki, które na razie nie trenują. Każde przekonane do sportu dziecko to za kilkanaście lat zdrowszy dorosły – mówi Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki, która objęła patronat honorowy nad rozgrywkami.

Turniej finałowy odbędzie się w najbliższą sobotę w Jędrzejowie. Zagrają w nim drużyny: Aktywni Junior Polaniec, LKS Piaskowianka Piaski, MKS Football Academy Jedrzejów I, Baszta Rytwiany I, CKM+Sport I, Czarni Polaniec, Galaktyczne Kanarki, Galactocos Ostrowiec, Siarka Tarnobrzeg, Dziebałtów A, Stadnicka Wola, SP nr 1 A Końskie, Klimontowianka Klimontów, KSZO Inter, Pass Skarzysko I i Orlęta Kielce. To zespoły, które awans wywalczyły w turniejach eliminacyjnych.

– Jestem przekonana, że turniej przyniesie wiele emocji nie tylko uczestnikom, ale również kibicom. Poziom rozgrywek jest naprawdę wysoki, więc w finale możemy spodziewać się ciekawych spotkań. No i patrzmy na tych młodych ludzi, bo być może po boiskach w Jędrzejowie biegać będą przyszli reprezentanci Polski – dodaje minister Krupka.

Organizatorzy – Fundacja Aktywni dla Polski – przygotowali dla uczestników i widzów sporo atrakcji. Na scenie koncert da Antony Esca, będzie też pokaz tancerek z DanceAcademy, a niezwykłymi piłkarskimi trickami popisywać będzie się też znany piłkarski tiktoker Łukasz Chwiediuk, czyli Luki Poland. – Będzie też stół do teqballa, dmuchane boisko do gry i tarcza celnościowa, losowanie piłek z podpisami Sławomira Peszko i Radosława Majewskiego oraz sporo różnych animacji – informuje Patryk Tyryłło, prezes Fundacji Aktywni dla Polski.

W ramach „Świętokrzyskich Orłów” odbyło się sześć turniejów eliminacyjnych – w Końskich, Opatowie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Starachowicach, Staszowie i Jędrzejowie. W trakcie turniejów w Świętokrzyskiem promowane są wzorce zachowań, które ważne są nie tylko na boisku, ale i w codziennym życiu. W

trakcie każdego z turniejów kultywowana jest bowiem pamięć o regionalnych polskich bohaterach.