IV Badmintonowy Maraton — relacja

IV Badmintonowy Maraton — relacja

Wielogodzinny badmintonowy maraton przyciągnął miłośników tej dyscypliny do Ząbek nie tylko z Warszawy i okolic. IV Badmintonowy Maraton – Warszawa 2023 to kilkanaście godzin wspaniałej rywalizacji i zabawy dla całych rodzin!

Impreza odbyła się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Ząbkach. – Badmintonowy maraton to nasza flagowa impreza. Każdego roku widzimy, że jest nią ogromne zainteresowanie, a liczba osób ćwiczących badmintona stale rośnie. Nic w tym dziwnego, bo przecież to bardzo atrakcyjna dyscyplina. Trzeba też pamiętać, że to najszybszy sport spośród wszystkich, w których używa się rakietek – podkreśla Patryk Tyryłło, prezes Fundacji Aktywni dla Polski, która kolejny raz zorganizowała święto dla fanów badmintona.

Udział w imprezie, która trwała blisko czternaście godzin, był bezpłatny, a jej partnerem jest firma Yonex. Turniejowi towarzyszyło szereg sportowych atrakcji i animacji, a dla zawodników przygotowano wiele atrakcyjnych nagród. Dzień wcześniej rozegrano turniej badmintonowy dla dzieci, a w obu zawodach wręczono aż 112 okolicznościowych pucharów dla najlepszych!

Pasjonaci badmintona rywalizowali w kilku kategoriach. Mieliśmy kapitalny rodzinny turniej gry podwójnej, w którym w drużynach znaleźli się dzieci, rodzice i dziadkowie. Przygotowaliśmy też szereg kategorii indywidualnych i podwójnych – singiel kobiet i mężczyzn, gra podwójna kobiet i mężczyzn oraz gra mieszana, a także oddzielne turnieje singlowe dla mężczyzn w wieku 45+ i 55+ – dodaje Tyryłło. Na każdego zawodnika czekał też oczywiście pakiet startowy i pamiątkowy medal.

Maraton odbywał się w sportowej atmosferze, a nad jego przebiegiem czuwali wykwalifikowani sędziowie. Organizację IV Badmintonowego Maratonu – Warszawa 2023 wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki, a oficjalnym partnerem imprezy jest Polski Związek Badmintona.

W poszczególnych kategoriach triumfowali:

MS B: Arkadiusz Rudka (SP 5 Garwolin)

XD: Katarzyna Walenta + Maria Brzeźnicka (MKS Garwolin)

WD: Daria Kordiukowa + Katarzyna Tylman

MD: Wiktor Krawczyk + Adam Nidojadło (MKS Ząbki/MLKS Solec)

WS: Zofia Stankiewicz (MKS Garwolin)

MS A: Krzysztof Walenda (MKS Garwolin)

MS 55: Dariusz Rudka

MS 45: Andrzej Winek (MKS Garwolin)

gra podwójna 2006/10: Ewelina Arczyńska + Zofia Stankiewicz (MKS Garwolin)

dziewczęta 2008-2009: Zofia Stankiewicz (MKS Garwolin)

chłopcy 2008-2009: Oliwer Jarząbek (MKS Garwolin)

dziewczęta 2010-2011: Zuzanna Turska (MKS Orlicz Suchedniów)

chłopcy 2010-2011: Arkadiusz Rudka (SP 5 Garwolin)

dziewczęta 2012-2013: Hanna Żołnieżak (Spinners)

dziewczęta i chłopcy 2014-2017: Antek Stępień (Spinners)

powyżej 11 lat + tata/dziadek: Jacek Prędki + Piotr Sasimowski

powyżej 11 lat + mama/babcia: Anna Arczyńska + Ewelina Arczyńska

poniżej 11 lat + tata/dziadek: Julian Wybierek + Marcin Wybierek

poniżej j 11 lat + mama/babcia: Magdalena Biała-Gołędowska + Marcin Gołędowski