Świętokrzyskie Orły 2023 III – Otwarte Mistrzostwa Piłki Nożnej o Puchar Wolnej Polski –  Relacja z finału

Świętokrzyskie Orły 2023 III – Otwarte Mistrzostwa Piłki Nożnej o Puchar Wolnej Polski – Relacja z finału

Młodzi piłkarze KKP Korony Kielce zwyciężyli w wielkim finale cyklu „Świętokrzyskie Orły 2023 – Otwarte Mistrzostwa Piłki Nożnej o Puchar Wolnej Polski”. Impreza odbyła się w niedzielę w Nowinach koło Kielc, a na boiskach rywalizowało szesnaście zespołów, które awans do wielkiego finału uzyskały w turniejach eliminacyjnych w Starachowicach, Jędrzejowie i Końskich.

Kielczanie okazali się najlepsi, a na podium wyprzedzili Stara Starachowice oraz drugi zespół KKP Korony. Tytuł najbardziej grającej fair play drużyny otrzymała Baszta Rytwiany, a nagrody indywidualne trafiły w ręce najlepszego bramkarza Karola Życińskiego oraz króla strzelców Adama Sorbiana.

W rozgrywkach wzięli udział zawodnicy jedenastoletni i młodsi. – Bardzo się cieszę, że kolejny raz mogłam wspomóc organizację tego turnieju, który już stał się tradycją dla młodych piłkarzy w Świętokrzyskiem. Gdy inicjowaliśmy ten turniej to właśnie taka była moja myśl, by to stało się cyklicznym świętem świętokrzyskiej piłki nożnej – mówi Anna Krupka, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, honorowy patron turnieju. Imprezie finałowej, zorganizowanej przez Fundację Aktywni dla Polski, towarzyszył ostatni w tym sezonie Sportowy Piknik Wolności. W jego trakcie m.in. młodzież mogła poznać trudne losy i historie regionalnych polskich bohaterów.

W sumie w tegorocznej edycji Świętokrzyskich Orłów wzięło udział czterdzieści drużyn. Udział w turniejach, zarówno eliminacyjnych, jak i finałowym był bezpłatny, a impreza współfinansowana była ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.