Szykuje się prawdziwa gratka dla całych rodzin – wystartowały zapisy na III Badmintonowy Maraton Warszawa 2022

Szykuje się prawdziwa gratka dla całych rodzin – wystartowały zapisy na III Badmintonowy Maraton Warszawa 2022

To będzie wielkie święto dla fanów gry w badmintona! Pod koniec listopada w klubie LAVO w Józefosławiu koło Warszawy odbędzie się III Badmintonowy Maraton – Warszawa 2022. Przed rokiem impreza zorganizowana przez Fundację Aktywni dla Polski zgromadziła ponad pięciuset uczestników.

– Badmintonowy maraton to nasza flagowa impreza. Każdego roku widzimy, że jest ogromne zainteresowanie, a liczba osób ćwiczących badmintona stale rośnie. Nic w tym dziwnego, bo przecież badminton to bardzo atrakcyjna dyscyplina. Trzeba też pamiętać, że to najszybszy sport spośród wszystkich, w których używa się rakietek – mówi Patryk Tyryłło, prezes Fundacji Aktywni dla Polski.

Udział w imprezie, która ma trwać aż czternaście godzin, jest bezpłatny, a jej partnerem jest firma Yonex. Turniejowi towarzyszyć będzie szereg sportowych atrakcji i animacji, a dla zawodników przygotowano bardzo wiele atrakcyjnych nagród.

– Pasjonaci badmintona rywalizować będą w kilku kategoriach. Będzie rodzinny turniej gry podwójnej, w której w drużynach znajdą się dzieci, rodzice i dziadkowie. Przygotowaliśmy też szereg kategorii indywidualnych i podwójnych – singiel kobiet i mężczyzn, gra podwójna kobiet i mężczyzn oraz gra mieszana, a także oddzielne turnieje singlowe dla mężczyzn w wieku 45+ i 55+ – dodaje Tyryłło. Na każdego zawodnika czeka też oczywiście pakiet startowy i pamiątkowy medal.

Impreza odbędzie się 26 listopada w klubie LAVO (ul. Geodetów 23E) w Józefosławiu pod Warszawą. Zapisy przyjmowane są na stronie internetowej www.aktywnidlapolski.pl. Organizację III Badmintonowego Maratonu – Warszawa 2022 wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Zapisy do turnieju można składać za pomocą formularza: https://aktywnidlapolski.pl/wydarzenie/iii-ogolnopolski-badmintonowy-turniej-dla-dzieci-i-mlodziezy-warszawa-2022-2/

a także mailowo na adres: marekkrawczyk@gazeta.pl oraz telefonicznie pod numerami: 884 750 770 i 693 924 806

Decyduje kolejność zgłoszeń.