Świętokrzyskie Orły 2023 III – Otwarte Mistrzostwa Piłki Nożnej o Puchar Wolnej Polski – Finał

Świętokrzyskie Orły 2023 III – Otwarte Mistrzostwa Piłki Nożnej o Puchar Wolnej Polski – Finał

Zaczyna się! 08 paź 2023
  Stadion Sportowy Nowiny, ul. Perłowa 1, Nowiny 26-052
  09:00 -
  Wydarzenie zakończyło się

  Szesnaście drużyn zagra w wielkim finale cyklu „Świętokrzyskie Orły 2023 – Otwarte Mistrzostwa Piłki Nożnej o Puchar Wolnej Polski”. Impreza odbędzie się w niedzielę w Nowinach koło Kielc, a na boiskach zaprezentują się najlepsze zespoły turniejów eliminacyjnych, które odbyły się w Starachowicach, Jędrzejowie i Końskich.

  W rozgrywkach wezmą udział zawodnicy jedenastoletni i młodsi. Tytułu najlepszej drużyny „Świętokrzyskich Orłów” bronić będzie ubiegłoroczny zwycięzca, czyli zespół Czarnych Połaniec. Ta drużyna, podobnie jak drugi zespół Baszty Rytwiany, Wierna Małogoszcz i Arka Pawłów, znalazła się wśród zaproszonych do udziału w turnieju przez organizatorów. Pozostałe zapewniły sobie awans z turniejów eliminacyjnych. Są to: po dwie drużyny Stara Starachowice, Football Academy Jędrzejów i PAS Skarżysko-Kamienna, a także Beniaminek Iłża, Baszta Rytwiany, Naprzód Jędrzejów Girls, AP Champions Końskie, KKP Korona Kielce i Ceramika TERMOton Opoczno.

  Wierzę, że podobnie jak w poprzednich edycjach znów turniej finałowy będzie wielkim świętem nie tylko dla tych małych piłkarek i piłkarzy, ale także dla ich rodzin i sympatyków piłki młodzieżowej. Turnieje eliminacyjne potwierdziły ponad wszelką wątpliwość, że warto organizować dzieciom atrakcyjne rozgrywki, bo tylko w ten sposób możemy zachęcić je do jeszcze większej aktywności fizycznej – mówi Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu Anna Krupka, która objęła honorowy patronat nad mistrzostwami.

  Organizatorzy finału „Świętokrzyskich Orłów” szykują dla zawodników wielkie atrakcje. – Chcemy, by ten turniej finałowy zapadł im w pamięci jako fantastyczne przeżycie. Jestem przekonany, że rywalizacja sportowa będzie stała na wysokim poziomie, ale także w przerwach między meczami nikt nie będzie się nudził – mówi Patryk Tyryłło, prezes fundacji Aktywni dla Polski, która organizuje mistrzostwa. Imprezie finałowej towarzyszyć będzie ostatni w tym sezonie Sportowy Piknik Wolności, który ma nie tylko oczywiste walory rozrywkowe, ale również edukacyjne. W trakcie pikniku dzieci dowiedzą się o trudnych historiach i losach regionalnych polskich bohaterów.

  Wielki turniej finałowy „Świętokrzyskich Orłów 2023 – Otwartych Mistrzostw Piłki Nożnej o Puchar Wolnej Polski” odbędzie się w niedzielę, 8 października na stadionie sportowym w Nowinach koło Kielc. Udział w turniejach jest bezpłatny, a impreza współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Sponsorem imprezy jest Enea.

  STARACHOWICE 17.09

  I miejsce – STAR STARACHOWICE I
  II miejsce – STAR STARACHOWICE II
  III miejsce – PAS SKARŻYSKO KAMIENNA I
  Drużyna Fair Play – BENIAMINEK IŁŻA


  JĘDRZEJÓW 30.09.2023
  I miejsce – BASZTA RYTWIANY II
  II miejsce – FOOTBALL ACADEMY JĘDRZEJÓW II
  III miejsce – FOOTBALL ACADEMY JĘDRZEJÓW I
  Drużyna Fair Play – NAPRZÓD JĘDRZEJÓW GIRLS


  KOŃSKIE 01.10.2023
  I miejsce – AP CHAMPIONS KOŃSKIE
  II miejsce – KKP KORONA KIELCE
  III miejsce – CERAMIKA TERMOton OPOCZNO
  Drużyna Fair Play – PAS SKARŻYSKO