Świętokrzyskie Orły 2023 III – Otwarte Mistrzostwa Piłki Nożnej o Puchar Wolnej Polski – Starachowice

Świętokrzyskie Orły 2023 III – Otwarte Mistrzostwa Piłki Nożnej o Puchar Wolnej Polski – Starachowice

Zaczyna się! 17 wrz 2023
  Starachowice, Stadion Miejski
  09:00 -
  Wydarzenie zakończyło się

  Świętokrzyskie Orły 2023 – Otwarte Mistrzostwa Piłki Nożnej o Puchar Wolnej Polski

  To będzie wspaniałe rozpoczęcie roku szkolnego dla młodych piłkarek i piłkarzy w województwie świętokrzyskim! We wrześniu w Końskich, Starachowicach i Jędrzejowie odbędą się eliminacje w ramach turnieju Świętokrzyskie Orły 2023 – Otwarte Mistrzostwa Piłki Nożnej o Puchar Wolnej Polski.

  W imprezie udział mogą wziąć dzieci w wieku do 11 lat. – W tym roku zaprosiliśmy drużyny do gry w turniejach eliminacyjnych w Końskich, Starachowicach i Jędrzejowie. Dwie poprzednie edycje okazały się wielkim sukcesem, a dzieciaki pokazały nie tylko wielkie zaangażowanie i chęć do gry, ale także spore umiejętności. Wierzę, że podobnie jak w poprzednich latach, także teraz frekwencja będzie na wysokim poziomie, a wśród widzów będzie sporo kibiców piłki młodzieżowej i trenerów, którzy będą mieli okazję do wyszukania największych talentów – mówi Patryk Tyryłło, prezes fundacji „Aktywni Dla Polski”, która jest organizatorem cyklu. Do udziału w turnieju zaprasza Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu Anna Krupka, która objęła honorowy patronat nad mistrzostwami, oraz starostowie, prezydenci i burmistrzowie miast współgospodarzy turnieju.

  – Cieszę się, że kolejny raz mogę wesprzeć tę inicjatywę, bo to nie tylko turnieje sportowe, ale również wielka praca związana z promowaniem patriotycznych postaw. Po dwóch poprzednich edycjach jestem pewna, że dzieci będą się doskonale bawić, co jest przecież najważniejsze, bo tylko przez zabawę można zakochać się w sporcie – mówi minister Anna Krupka.

  Świętokrzyskie Orły 2023 to Otwarte Mistrzostwa Piłki Nożnej o Puchar Wolnej Polski, składające się z cyklu turniejów piłkarskich w kategorii do lat 11, które we wrześniu odbędą się w województwie świętokrzyskim. Eliminacje rozgrywane będą na trzech stadionach w Świętokrzyskiem – w Starachowicach (17 września), Jędrzejowie (30 września) i Końskich (1 października). Turniej finałowy cyklu zostanie rozegrany w Kielcach. Przed rokiem najlepszą drużyną cyklu został zespół Czarnych Połaniec, który w finale pokonał Siarkę Tarnobrzeg 5:1.

  – Turnieje, dokładnie tak samo jak rok temu, zostaną przeprowadzone na najwyższym poziomie organizacyjnym i sportowym ze znakomitą oprawą oraz masą atrakcji i niespodzianek. Wszystko po to, by jak najbardziej zachęcać dzieci do prawdziwej rywalizacji sportowej. Ceremonie wręczenia nagród będą godne finału Ligi Mistrzów i obiecuję, że podczas turniejów nikt nie będzie się nudzić – dodaje Tyryłło.

  Oprócz edukacji piłkarskiej, turnieje promują wzorce zachowań, które ważne są nie tylko na boisku, ale i w codziennym życiu. Wzorem ubiegłego roku każdy z turniejów będzie promował pamięć o regionalnych polskich bohaterach. Nad przebiegiem zawodów czuwać będą doświadczeni animatorzy, trenerzy, instruktorzy oraz sędziowie. Wszystko po to, aby dzieci w bezpieczny sposób mogły świetnie się bawić. W przerwach między meczami i rywalizacją na boisku w ramach dodatkowej aktywności będzie można wziąć udział w Sportowych Piknikach Wolności. Na najlepsze zespoły czekają medale i puchary.

  Zgłoszenia zespołów przyjmowane są drogą elektroniczną na adres: zgloszenia@aktywnidlapolski.pl do dnia poprzedzającego przeprowadzenie imprezy, do godz. 16.00. Udział w turniejach jest bezpłatny. Impreza współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.