TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR NIEPODLEGŁOŚCI IV — Finał

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR NIEPODLEGŁOŚCI IV — Finał

Zaczyna się! 07 paź 2023
  Stadion KS Legia, Chełmża
  08:00 -
  Wydarzenie zakończyło się

  Dwanaście zespołów zagra w finałowym turnieju „O Puchar Niepodległości”, który odbędzie się w sobotę w Chełmży. To kolejna edycja popularnego na Kujawach i Pomorzu cyklu turniejów dla młodych piłkarek i piłkarzy.

  W imprezie, która rozpocznie się o godz. 8.40 na stadionie miejskim w Chełmży, zagrają dwie drużyny Młodych Talentów Toruń, Elana Toruń, SMS Edukacja JSS Toruń, Akademia Piłkarska Reissa Bydgoszcz, Wisełka Solec Kujawski, Olimpia Wtelno, Sparta Brodnica, Gol Brodnica, Orzeł Głogowo, Wda Świecie i Legia Chełmża. To najlepsze drużyny z turniejów eliminacyjnych, które zgłosiły się do gry w turnieju finałowym. W imprezach eliminacyjnych triumfowały zespoły Młodych Talentów Toruń i Olimpia Wtelno.

  Jestem przekonany, że wszyscy uczestnicy kolejny raz wyjadą ze stadionu w Chełmży zadowoleni. Po turniejach eliminacyjnych trudno wskazać faworyta, aczkolwiek nie to przecież w dziecięcej piłce jest najważniejsze. Przede wszystkim liczy się dobra zabawa i to, że dzieci aktywnie spędzą tę sobotę – mówi poseł Mariusz Kałużny, honorowy patron turniejów „O Puchar Niepodległości”.

  W rozgrywkach, zorganizowanych przez Fundację Aktywni dla Polski, mogą brać udział chłopcy z rocznika 2013 i młodsi oraz dziewczynki z rocznika 2012 i młodsze. Podobnie, jak w trakcie turniejów eliminacyjnych, tak samo w finale w Chełmży promowana będzie pamięć o regionalnych polskich bohaterach. Wszystkie dzieci uczestniczące w rozgrywkach oraz trenerzy otrzymują medale, a gracze pierwszych trzech drużyn będą uhonorowani atrakcyjnymi pucharami. Udział w turniejach jest bezpłatny, a cykl jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.