TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR NIEPODLEGŁOŚCI IV — Toruń

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR NIEPODLEGŁOŚCI IV — Toruń

Zaczyna się! 21 wrz 2023
  Toruń, Stadion Miejski, ul. Gen J. Bema 23/29
  09:00 -
  Wydarzenie zakończyło się

  W Chełmnie i w Toruniu będą rywalizować w tym roku uczestnicy piłkarskich turniejów „O Puchar Niepodległości”. Oba turnieje odbędą się we wrześniu, a na początku października zaplanowany jest wielki finał, którego gospodarzem będzie Chełmża.

  W rozgrywkach mogą brać udział chłopcy z rocznika 2013 i młodsi oraz dziewczynki z rocznika 2012 i młodsze. Wzorem poprzednich lat każdy z turniejów będzie promował pamięć o regionalnych polskich bohaterach. Nad przebiegiem zawodów czuwać będą doświadczeni animatorzy, trenerzy i instruktorzy.

  – Robimy to wszystko po to, aby dzieci w bezpieczny sposób mogły świetnie się bawić. Podobnie, jak przed rokiem, także i teraz dzieci oraz trenerzy dostaną medale, a trzy pierwsze zespoły w każdym z turniejów otrzymają atrakcyjne puchary – mówi Patryk Tyryłło, prezes fundacji „Aktywni dla Polski”, która jest organizatorem cyklu.

  Pierwszy z turniejów odbędzie się 16 września w Chełmnie, a drugi, pięć dni później, w Toruniu. Z kolei w październiku zaplanowano imprezę wieńczącą cały cykl, czyli turniej finałowy w Chełmży.

  – Uczestnicy turniejów będą rywalizować na odpowiednio przygotowanych stadionach piłkarskich. Szacujemy, że łącznie w turniejach weźmie około trzystu dzieci z terenów wiejskich i najmniejszych. Młodzi piłkarze rywalizować będą systemem grupowo-pucharowym, a mecze będą prowadzone przez licencjonowanych sędziów. Każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy, który będzie zawierał wodę, owoce lub zdrowe przekąski – dodaje Tyryłło.

  Zgłoszenia zespołów przyjmowane są drogą elektroniczną na adres: turniejeniepodleglosci@aktywnidlapolski.pl do dnia poprzedzającego przeprowadzenie imprezy, do godz. 16.00. Udział w turniejach jest bezpłatny. Impreza współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.